Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

24 вересня, 2002 - 00:00

Вибух біля посольства США у Джакарті

У столиці Індонезії Джакарті, у будівлі, що використовується для потреб посольства США, пролунав вибух. Представники поліції підтвердили, що вибух спричинила граната. Один із людей, судячи зі всього, той, хто перевозив гранату в машині, загинув, повідомляє Бі-Бі-Сі.Один із пасажирів помер на місці, двоє інших втекли, однак поліція затримала четвертого, який отримав легкі поранення. Повідомляють, що він — виходець з Молуккських островів, де останніми роками розгортається кривавий конфлікт між мусульманською та християнською общиною. Повідомляється також, що після цього поліція провела обшук в одному із будинків у містечку неподалік від Джакарти, де було знайдено вибухові речовини та вогнепальну зброю.

Останніми тижнями американські представники у Джакарті дуже стурбовані за долю персоналу свого посольства, вважаючи, що воно може стати мішенню для радикальних угруповань, пов’язаних з «Аль-Каїдою». На початку місяця посольство закрили на кілька днів, тому що американський держдепартамент мав, за його повідомленням, точну інформацію про підготовлюваний напад у річницю подій 11 вересня.

Капіталізм по-північнокорейськи

Північна Корея оголосила про великі зміни в економіці країни. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір особисто підбирав людину, яка стане головним керуючим спеціальним адміністративним районом Сінійчжу, створеним вздовж кордону з Китаєм. Ним став китайський бізнесмен Ян Бін. Він у свою чергу заявив, що управлятиме територією по-капіталістичному. Як передає Бі-Бі-Сі , зміни, які чекають Північну Корею, та їх розмах можна назвати безпрецедентними.

За словами Ян Біна, він планує створити на території соціалістичної держави капіталістичний анклав, у якому діятимуть ринкові механізми подібно до того, як це відбувається у Гонконгу. Він також сказав, що розпочинає нову справу з нуля. За планами Яна Біна, планується переселити понад півмільйон осіб із території площею 132 квадратних кілометри на землі вздовж кордону з Китаєм. В адміністративному районі Сінійчжу передбачається введення власної законодавчої системи, можливо, базованої на європейському законодавстві.

Туреччина проти вступу Кіпру до ЄС

Туреччина погрожує Кіпру бойовими діями і новою кризою у Східному Середземномор’ї у разі вступу Кіпру до Європейського Союзу. Як повідомляє РІА «Новости» , про це заявив журналістам спікер кіпрського уряду Міхаліс Папапетру. Офіційний представник уряду Кіпру підкреслив, що погрози Туреччини було повторено високопоставленим турецьким військовим Айтак Ялманом, що перебуває з візитом на окупованій турецькими військами території півночі Кіпру. Тим часом, зі слів Папапетру, в урядових колах і у верхівці військового командування Туреччини розуміють, що турецькі погрози стосовно вступу Кіпру в Євросоюз не можуть перешкодити цьому процесу. Спікер уряду Кіпру відзначив, що ніщо не зможе вплинути на вступ країни до Європейського Союзу, і про це повинні знати як на острові, так і за його межами.

Газета: 
Рубрика: