Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

17 вересня, 2002 - 00:00

Баку закликає ООН зайнятися Карабахом

Азербайджан закликав Раду Безпеки ООН терміново розглянути питання про Нагірний Карабах, повідомляє Бі-Бі-Сі . Міністр закордонних справ Азербайджану Вілаят Гулієв у своєму зверненні до Генеральної Асамблеї заявив, що нинішня ситуація у відносинах між його країною та Вірменією є вибухонебезпечною. За словами Гулієва, Рада Безпеки досі не займалася цією проблемою всерйоз і не домагалася втілення в життя резолюцій, спрямованих на врегулювання конфлікту. Внаслідок військових дій у Нагірному Карабаху загинули десятки тисяч людей. У 1994 році сторони уклали перемир’я, і Карабах проголосив незалежність від Азербайджану, але світова спільнота не визнала нову державу. Міністр закордонних справ Вірменії Вардан Осканян, виступаючи перед Генеральною Асамблеєю, висловив шок і здивування заявою Вілаята Гулієва. Осканян стверджує, що жителі Нагірного Карабаху висловили свою волю на демократичних виборах і, крім того, не відмовлялися від намірів вирішити конфлікт мирним шляхом.

Білл Гейтс, як і раніше, найбагатший

Голова компанії «Майкрософт» Білл Гейтс, багатство якого за рік скоротилося з $54 млрд. до $43 млрд., попри це зберіг перший рядок у списку 400 найбагатших людей світу, що його щорічно складає американський журнал «Форбс». Другий рядок, як і минулого року, займає інвестор-фінансист Уоррен Баффет, який спромігся розбагатіти майже на $3 млрд. і «назбирав» вже $36 млрд. Соратник Білла Гейтса по «Майкрософт» Пол Ален зберіг третє місце із $21 млрд. З першого списку 400 багатіїв, опублікованого 20 років тому, в нинішньому залишилося лише 58 імен. У десятці лідерів домінують власники технологічних компаній, які в списку 1982 року практично взагалі були відсутні. Через обвал цін американських акцій багатії з США втратили минулого року $74 млрд., повідомляє Інтерфакс-АФІ .

Європа залишить автомобілі у гаражі

Понад 1300 європейських міст візьмуть участь у кампанії «У місті без свого автомобіля». Бажання пересуватися протягом наступної неділі без власної машини виявили жителі 778 міст Європейського Союзу, 372 міст у країнах-кандидатах на вступ до ЄС, а також 161 місто інших держав Європи. Лідирує у цій кампанії Іспанія: муніципальна влада відразу 202 міст заявила, що підключається до цієї ініціативи, спрямованої на зменшення забруднення навколишнього середовища. На другому місці — Румунія (111 міст), на третьому — Франція (96), повідомляє Інтерфакс-Європа .

Греки відмовилися від фруктів

Асоціація споживачів Греції оголосила чотириденний бойкот продавцям фруктів і овочів. Як передає РІА «Новости» , приводом для цієї акції стало різке, до 50% за останній тиждень, підвищення цін на фрукти та овочі. А порівняно з минулим роком фрукти подорожчали у Греції вже на 90%. Попередні заяви організацій із захисту прав споживачів про невиправдане зростання цін нічого не дали, і покупцi перейшли до методу своєрідного страйку. Міністерство економічного розвитку, відповідальне в уряді Греції за питання формування цін, не втручається у ситуацію. Утім, чиновники оприлюднили свої погляди на причини такого різкого зростання цін. З їхнього погляду, ціни на фрукти й овочі піднялися через негоду і погану ринкову кон’юнктуру. Крім того, після виведення з обігу національної валюти драхми продавці істотно «округлили» ціни у євро і, зрозуміло, на свою користь.

ОПЕК зобов’язується постачати нафту безперебійно

Генеральний секретар ОПЕК Альваро Сільва Кальдерон вважає обсяг сирої нафти на світових ринках сировини достатнім. З його слів, він «не відчуває неспокою з приводу зростання цін, які досягли на цей час рекордно високого у поточному році рівня, хоч і розуміє заклопотаність промислово розвинених країн Заходу — основних споживачів «чорного золота» — напередодні наступаючого зимового опалювального сезону». Як відзначив Кальдерон, «проблема не у нехватці пропозицій нафти на світових ринках сировини, а у способах розподілу цієї нафти на сировинних біржах». Торкаючись питання про вплив можливих військових дій США проти Іраку на обстановку на світових сировинних ринках Кальдерон підкреслив, що «завдання картелю полягає у тому, щоб забезпечити світові ринки безперебійним постачанням нафтовою сировиною, що ОПЕК і буде робити у будь-якому випадку», передає РІА «Новости» .

Газета: 
Рубрика: