Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

4 вересня, 2002 - 00:00

Леонід Кучма за допомогу країнам, що розвиваються

Україна пропонує зараховувати витрати на забезпечення стійкого розвитку країн з економікою, що розвивається, в рахунок погашення їх зовнішньої заборгованості, заявив Президент України Леонід Кучма, виступаючи учора на пленарному засіданні Всесвітнього саміту з стійкого розвитку в Йоханнесбурзі (ПАР). «Процес впровадження принципів гармонійного розвитку і темпи просування країн до стійкого розвитку були б набагато швидшими, якби не існування ряду фінансових проблем на цьому шляху», — сказав президент, зазначивши, що має на увазі, передусім, проблему заборгованості країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою. «Нам потрібні нові механізми розв’язання цієї проблеми, і одним з таких механізмів, інноваційних і перспективних, є процес заліку витрат на забезпечення стійкого розвитку в рахунок погашення зовнішньої заборгованості цих країн», — заявив Леонід Кучма. Як повідомляє Інтерфакс президент відзначив, що в Україні «глибоко усвідомлюють» потребу створення передумов для збалансованності інтересів суспільства і можливостей природи, соціально-економічного розвитку і навколишнього середовища. Проте він наголосив на важливості підтримки з боку світової громадськості зусиль найменше розвинутих і країн, що розвиваються, а також країн з перехідною економікою.

Українське посольство в Бразилії під посиленою охороною

Біля посольства України в Бразилії та резиденції українського посла в цій країні виставлено посилену охорону після того, як минулого тижня на диппредставництво було здійснено збройний напад. Про це вчора повідомив на брифінгу глава прес-служби МЗС Сергій Бороденков. За його словами, про це міністр закордонних справ Бразилії Селсо Лафер поінформував свого українського колегу Анатолія Зленка під час їхньої зустрічі в понеділок. Лафер також вибачився за неприємний інцидент, запевнив, що компетентні органи Бразилії проведуть ретельне розслідування й повідомив, що справа перебуває під його особистим контролем. Пошук злочинців триває. За словами Сергія Бороденкова, «злочинцям нічого вкрасти не вдалося», повідомляє Інтерфакс

СБУ дипломатів не прослуховує

Міністерство закордонних справ України заявляє, що інформація ряду українських засобів масової інформації про нібито прослуховування Службою безпеки України посольств Туреччини та Іспанії в Києві не відповідає дійсності. Про це повідомив на брифінгу у вівторок глава прес-служби українського МЗС Сергій Бороденков. Дипломат підкреслив, що відносини між Україною, Іспанією та Туреччиною дружні і грунтуються на взаєморозумінні, що виключає дії однієї країни проти іншої.

США та ЄС укладають таємний антитерористичний договір

Уряди країн ЄС таємно готують договір зi США з широкого кола питань — від екстрадиції до проведення спільних секретних операцій. Незадовго до терактів 11 вересня 2001 року ЄС виступив з ініціативою провести переговори з Вашингтоном стосовно створення спільних заходів, спрямованих на боротьбу з тероризмом. За інформацією європейської незалежної правозахисної групи «Стейтуоч», договір передбачає проведення спільних поліцейських операцій, прослуховування засобів телекомунікацій, арешт банківських рахунків. Крім того, США збираються полегшити процедуру екстрадиції громадян ЄС та іноземців і ускладнити процедуру отримання політичного імунітету. ЄС дав попередню згоду на введення подібних положень. На думку правозахисних організацій, цей договір значною мірою зачіпає громадянські права і свободи. Представникам «Стейтуоч» було відмовлено у вимозі отримати доступ до документів за договором.

Києву та Кишиневу запропонують стати «європейськими сусідами»

Європейський Союз збирається оголосити в грудні нинішнього року нову ініціативу про відносини зі східними сусідами. Як передає радіостанція «Німецька хвиля», Україна та Молдова повинні стати першими країнами, яким буде запропоновано підписати так звану угоду про європейське сусідство. З такою пропозицією виступили верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана та комісар ЄС з питань зовнішніх відносин Кріс Паттен. Наприкінці вересня в Брюсселі зберуться міністри закордонних справ Євросоюзу, які також говоритимуть і про стосунки ЄС з майбутніми сусідами — Україною, Молдовою, Білоруссю. Разом з тим, фахівці не вважають, що від цієї зустрічі потрібно чекати ухвал щодо співпраці з Києвом. Прогрес у відносинах з ЄС у великій мірі залежатиме від адміністративної та правової реформи в Україні. Солана і Паттен пропонують, щоб угоди про європейське сусідство з Україною та Молдовою мали конкретні цілі й передбачали реальний політичний діалог.

Газета: 
Рубрика: