У туркменську армію призивають двічі
Майже дві тисячі випускників туркменських вищих учбових закладів у віці до 35 років, які не мають офіцерських звань, але відслужили строкову службу, призвуть у вересні-жовтні 2002 року на перепідготовку до Збройних сил Туркменістану відповідно до наказу міністра оборони республіки. Як передає РІА «Новости» , після місячного курсу навчання у Військовому інституті Туркменістану вони пройдуть атестацію на звання лейтенанта запасу. Весною 2003 року їх призвуть на дворічну військову службу у Збройні сили, після чого, за бажанням, вони зможуть стати кадровими офіцерами. Цих офіцерів планується використати як командний склад в спеціалізованих військових формуваннях, що створюються в республіці, які будуть закріплені за галузями народного господарства республіки. Однак, згідно із Законом Туркменістану «Про військовий обов’язок і військову службу», підписаним у березні 2002 року президентом країни, двічі призивати в армію не можна. Не виключено, що незабаром Меджліс (парламент) республіки внесе зміни до відповідного закону, щоб привести його у відповідність iз рішеннями президента Туркменії та вищого представницького органу влади Халк Маслахати (Народної Ради).
Молдавська опозиція поновила акції протесту
Християнсько-демократична народна партія Молдови провела у неділю на Центральній площі Кишинева дозволені міською владою «Національні збори виборців». Як передає РІА «Новости» , 8 тисяч демонстрантів прийшли на площу з транспарантами з написами: «Геть комуністів», «Ні федералізації Молдови», «Ні великоруській окупації». На мітингу було заявлено, що від сьогодні знову розпочинаються акції протесту проти влади. З січня до кінця квітня цього року опозиція проводила сидячий страйк. Тоді, блокувавши центр Кишинева, учасники акції протесту розбили наметове містечко навпроти президентської резиденції та будівлі парламенту країни. Як стало відомо з компетентних джерел, з ранку в неділю органи правопорядку Молдови переведено на посилений режим служби.
Жителі Нью-Йорка вважають можливими теракти у місті
Більшість жителів Нью-Йорка упевнені, що їхнє місто може стати мішенню майбутніх атак терористів. Про це свідчать результати опитування населення, опублікованого у газеті «Нью- Йорк дейлі ньюз» . Понад 70% городян вважають, що нові теракти у місті можливі, хоч розходяться в оцінках ступеня імовірності. Нью-Йорк став однією з цілей атак терористів 11 вересня минулого року. Два викрадених злочинцями пасажирських літаки врiзалися в хмарочоси Всесвітнього торгового центру, внаслідок чого загинуло майже 3 тис. осіб. Опитування показало, що ньюйоркці чекають атак терористів у найрізноманітніших формах. Понад чверть iз них вважають найімовірнiшими вибухи замінованих автомобілів або вилазки терористів-смертників. Не виключають вони і можливості використання зброї масового ураження, особливо бактеріологічної та хімічної.
Ізраїльська армія під вогнем критики
Ізраїльська армія зазнала критики у зв’язку з убивством під час минулих вихідних одинадцяти палестинців, серед яких було двоє дітей. Президент Ізраїлю Моше Кацав заявив, що потрібно провести розслідування за обвинуваченнями у тому, що ізраїльські солдати невиправдано часто відкривають вогонь. Міністр транспорту Ізраїлю Ефраїм Сне сказав, що вбивство невинних людей призведе до нових терористичних актів. Міністерство оборони розпорядилося провести розслідування, як він висловився, «сумних випадків». Однак, згідно з повідомленням Бі-Бі-Сі , палестинці сумніваються в ефективності подібних розслідувань. Палестинські офіційні особи обвинувачують Ізраїль у спробі спровокувати нову хвилю насильства після місяця затишшя, протягом якого не було скоєно жодного теракту.