Екс-голову таємної поліції Словаччини судитимуть
Колишнього шефа словацької таємної поліції Івана Лексу в четвер буде доставлено в Словаччину, повідомляє Бі-Бі-Сі . Там на нього чекає суд відразу з 11 обвинувачень. Усі вони пов’язані з його діяльністю на посаді голови таємної поліції в уряді Володимира Мечьяра в 1995—1998 рр. Лексу звинувачують у шахрайстві, саботажі, зловживанні владою, крадіжці монастирського майна. Найбільш вражаючі з обвинувачень пов’язані зі спробою вибуху виборчого штабу Християнсько-демократичної партії у 1998 р., викраденнями словаків за кордоном і, головне, викраденням Міхала Ковача, сина колишнього президента Словаччини. Як стверджують представники обвинувачення, Лекса стояв і за самим викраденням, і за складною операцією, внаслідок якої Ковача насильно вивезли до Австрії. Пошуки, яким активно сприяв Інтерпол, йшли по всьому світу. Приблизно рік тому Лексу мало не спіймали в Гренаді. Але остаточно його наздогнали тільки 15 липня в аеропорту південноафриканського курорту Умлоанга Рокс при спробі пред’явити фальшивий паспорт.
У Туреччині достроково пройдуть парламентські вибори
Три партії правлячої коаліції Туреччини у зв’язку з кризою в уряді ухвалили рішення провести дострокові парламентські вибори 3 листопада. Уряд втратив більшість у парламенті через масовий відхід у відставку депутатів із партії прем’єр-міністра Бюлента Еджевіта. Коаліційні партнери тепер мають у парламенті 275 місць, а для більшості необхідно мати на одного депутата більше. (Турецький парламент нараховує загалом 550 місць.) Чергові парламентські вибори повинні були відбутися лише в 2004 році.
Саддам готовий битися із самим Сатаною
Президент Іраку Саддам Хусейн виступив із телезверненням до нації, в якому заявив, що Сполучені Штати та їхні союзники не зможуть перемогти його режим. Як сказав Саддам, навіть якби йому протистояли сили всього світу, яким допомагав би сам Сатана, вони все одно не змогли б перемогти його, повідомило Бі-Бі-Сі . Минулого тижня президент США Буш заявив, що Вашингтон збирається використати всі кошти, що є в його розпорядженні, для повалення Саддама. Джордж Буш зарахував Ірак до «осі зла»: він звинувачує Багдад у підтримці тероризму і виробництві зброї масового знищення. У понеділок іракський парламент одноголосно схвалив план по захисту країни від можливого нападу.
Американці заохочуватимуть донощиків?
Міністерство юстиції США виступило на захист своєї нової програми громадського нагляду за підозрілими людьми, яка автоматично може перетворити службовців державного сектора економіки та приватних компаній на донощиків. Ця програма є складовою частиною планів боротьби адміністрації США проти тероризму. Як експеримент, програму мін’юсту, названу «Системою запобігання та інформації про терористів», приблизно буде запущено вже в серпні в 10 американських містах. Влада збирається скористатися тим доступом, який мають до громадян листоноші, водії, електрики, сантехніки та представники інших професій, щоб отримувати від них відповідну інформацію. Такі заходи різко критикують правозахисні організації США, що вбачають у ній вторгнення до особистого життя і заохочення доносительства. Однак офіційний представник міністерства юстиції США Барбра Комсток заявила, що операція проводиться з метою поповнити інформацією бази даних, повідомляє Інтерфакс .