Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

2 серпня, 2011 - 00:00

Сирійська армія взяла місто Хама — загинуло близько 140 осіб

Сирійські війська вбили близько 140 осіб, в тому числі щонайменше 100, коли армія штурмом взяла місто Хама. Про це повідомляють місцеві правозахисні організації. Правозахисники підрахували, що 31 липня щонайменше 136 осіб були вбиті по всій країні, десятки були поранені. Активісти впевнені, що жертв набагато більше. «Сотню цивільних вбили в неділю в Хамі, коли армія за підтримки танків увірвалася в місто», — повідомив голова Сирійської ліги із захисту прав людини Абдель Карим Рехавові. Він також сказав, що ще п’ять осіб було вбито в місті Хомс і ще три — в північно-західній провінції Ідліб, коли сили безпеки відкрили вогонь по протестувальниках, які мітингували на підтримку демонстрантів із Хами. Глава Національної організації з прав людини Аммар Кораби назвав число 95 при згадці про жертви в Хамі. Щонайменше 19 осіб загинули в Дейр-ез-Зорі, шість — у Герак на півдні, і один — в Аль-Букамале на сході, сказав Кораби, додавши, що більшість тих, хто стріляв у людей в Дейр-ез-Зорі були снайперами. Між тим, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що в даний час умов для воєнної інтервенції в Сирії немає. З подібною заявою виступив глава британського МЗС Вільям Хейг. Зокрема, він зазначив, що західні країни хочуть додаткових санкцій проти сирійського режиму. У свою чергу президент Сирії Башар Асад заявив, що його країна впорається з будь-якою іноземною змовою, що переслідує мету розчленувати Сирію і підірвати єдність її народу.

Росія: опозиціонери знову виступили на підтримку 31-ої статті

Днями у кількох російських містах пройшла чергова акція на захист 31-ої статті Конституції про право на свободу зібрань. У Москві опозиціонери близько двох годин мітингували на Тріумфальній площі, вигукуючи гасла та тримаючи в руках плакати із написами «Свободу зібрань!», «Поліцейські, долучайтесь до нас!», однак поліція не втручалася. Всього у російській столиці поліція затримала понад 40 учасників акції. Затримання почалися після того, як активісти пішли ходою вздовж Тверської вулиці в бік Кремля. У Петербурзі заарештували близько 50 учасників акції біля Гостинного двору. Усіх звинувачують в адміністративних порушеннях: непокорі поліції та участі в несанкціонованому мітингу. Понад 10 опозиціонерів затримали в Нижньому Новгороді під час спроби провести похід у рамках акції «Стратегія-31». Нагадаємо, російські опозиціонери намагаються проводити 31 числа кожного місяця, який має 31 день, публічні акції в різних містах із вимогою дотримання 31-ї статті Конституції Росії, що встановлює право громадян країни «збиратися мирно, без зброї, проводити зібрання, мітинги і демонстрації, походи і пікетування».

Американський сенат визнав окупацію Росією частини Грузії

Сенат США прийняв резолюцію про шанування територіальної цілісності і незалежності Грузії і засудження дій Росії, яка порушує цю цілісність. «Абхазія і Південна Осетія, відповідно до резолюції, визнаються регіонами Грузії, окупованими Російською Федерацією. Резолюція закликає уряд Росії зробити кроки, що відповідають умовам угоди про перемир’я 2008 року між Грузією і Росією, зокрема повернути війська на передвоєнні позиції і забезпечити доступ гуманітарної допомоги до всіх, кого торкнувся конфлікт», — йдеться в резолюції. Міністерство закордонних справ Грузії позитивно розцінило прийняту резолюцію. Натомість постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін розкритикував цей документ, сказавши, що це є «звичайним плювком у бік Росії, який не передбачає ніяких практичних результатів».

Вище командування турецької армії подало у відставку

Глава збройних сил Туреччини Ішик Кошанер, а також командувачі сухопутних сил, авіації і флоту покинули свої пости. Президент Туреччини Абдулла Гюль уже призначив новим начальником генерального штабу турецької армії Недждета Озеля. Згідно з сайтом респектабельної турецької газети Hurriyet, Кошанер подав у відставку на знак протесту проти тюремних термінів, винесених судами старшим офіцерам за різними звинуваченнями. «Я не можу продовжувати роботу на цьому високому посту, тому що я не можу виконувати мої обов’язки із захисту прав моїх підлеглих як начальник генерального штабу», — наводить сайт слова тепер уже колишнього командувача. Тим часом, як зазначає Еuronews, відставки військових свідчать і про своєрідний протест вищого військового командування проти курсу уряду владної Партії справедливості і розвитку на чолі з Реджепом Ердоганом, який, на думку генералів, має проісламську орієнтацію. Нагадаємо, близько 250 турецьких військовиків досі ув’язнено через підозру в участі в антиурядовій змові 2003 року.

Журналісти Бі-Бі-Сі вдруге протестують проти скорочення робочих місць

Журналісти Британської Телерадіомовної Корпорації взяли участь у 24-годинному страйку проти примусових звільнень, пов’язаних зі скороченням фінансування Всесвітньої служби і Служби моніторингу компанії. Про це повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі. Внаслідок скорочення фінансування керівництво Корпорації вимушене закрити 387 посад та звільнити майже 100 працівників. Страйк з неділі на понеділок, о 12 годині ночі, ініціювали члени Національної профспілки журналістів. А з вівторка журналісти розпочнуть роботу у режимі «за правилами», тобто не будуть виконувати понаднормових обов’язків. Нагадаємо, що попередній страйк працівників Бі-Бі-Сі відбувся 15 липня. Він зумовив невеликі перебої у мовленні каналу. Національна спілка журналістів звинувачує керівництво корпорації у тому, що вони не хочуть «шукати розумних рішень». Зі свого боку, Бі-Бі-Сі каже, що не може погодитися на вимоги профспілки, щоби примусових звільнень узагалі не було. За словами Лусі Адамс, директора Бі-Бі-Сі з питань бізнесу, минулого тижня корпорація щодня вела переговори з журналістською профспілкою «у спробі вирішити порушені проблеми, але керівництво Бі-Бі-Сі не може погодитися ще і з тим, щоби ставлення до членів профспілки, яким загрожують скорочення, було іншим, ніж ставлення до інших працівників Бі-Бі-Сі», повідомляє Вікторія СКУБА, «День».

Газета: 
Рубрика: