Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 липня, 2011 - 00:00

На Кіпрі опозиція вимагає відставки президента

Кіпрська опозиція вимагає відставки президента Дімітріса Хрістофіаса на тлі демонстрацій протесту, що не вщухають. Близько 2,5 тис. людей зібралися в ніч на вівторок біля президентського палацу в Нікосії, протестуючи проти припустимої недбалості влади у поводженні з вантажем боєприпасів, конфіскованим 2009 року із судна «Мончегорськ». Під час протестів кіпріоти вимагали покарати винних у вибуху, закликали до відставки уряду й президента, який, за кіпрською Конституцією, очолює кабінет міністрів. На території палацу знаходилися чисельні сили поліції, проте демонстрація пройшла мирно. Сам президент Хрістофіас дав зрозуміти, що не збирається у відставку, призначивши урядову комісію з розслідування причин трагедії. Перше засідання комісії відбулося напередодні, а її висновки мають бути представлені до 30 вересня поточного року. Нагадаємо, що вибух боєприпасів на військовій базі 11 липня призвів до загибелі 13 людей і зруйнував найбільшу електростанцію острова, що завдало кіпрській економіці великих збитків.

Мальта дозволила розлучення

Парламент католицької Мальти прийняв історичне рішення, легалізувавши розлучення. Депутати парламенту проголосували 52 голосами проти 11, за п’яти, що утрималися, й одного відсутнього парламентарія, через декілька місяців після того, як 53% населення країни на референдумі підтримало цю реформу. 19 депутатів — членів правлячої Націоналістичної партії — також виступили за реформу, врозріз з офіційною лінією партії. Закон набере чинності з жовтня цього року, якщо його схвалить президент Джордж Абела. Прем’єр-міністр країни Лоренс Гонці був одним з тих, хто відкинув цей законопроект, вважаючи, що дозвіл на розлучення підірве родинні засади. До сьогодні подружні пари могли лише подати до суду на дозвіл проживати окремо або звернутися до церкви з проханням визнати шлюб недійсним, проте ця процедура подеколи розтягується на довгі роки. Третій варіант — отримати за кордоном розлучення, яке потім признається й на території Мальти.

«Новая газета» хоче взяти Платона Лебедєва на поруки

Вельський районний суд в Архангельській області розглядає клопотання про умовно-дострокове звільнення екс-голови компанії «Менатеп» Платона Лебедєва. За повідомленнями кореспондентів, в залі суду зібралося більш як 40 осіб: родичі Лебедєва, журналісти, громадські діячі. У першій половині дня у вівторок суддя вислухав свідчення трьох свідків, які приїхали з Москви. Свої аргументи на користь того, що колишній олігарх гідний звільнення, висловили актриса Наталія Фатєєва, журналіст Дмитро Муратов і дружина Лебедєва Марія Чеплагіна. На початку засідання в суді зачитали лист дочки Лебедєва з проханням повернути тата додому. Головний редактор «Новой газеты» Дмитро Муратов заявив, що готовий прийняти Платона Лебедєва в редакційний колектив на постійну роботу. Російські правозахисники стверджують, що екс-голова «Менатепу» має повне право на умовно-дострокове звільнення, але визнають, що шансів на це небагато. Як очікується, після того, як у суді будуть допитані всі свідки з боку захисту, слово буде надане представникам прокуратури й адміністрації колонії №14, де наразі відбуває покарання Лебедєв. Напередодні слухань стало відомо, що адміністрація колонії надіслала до Вельського суду негативну характеристику на нього. Це помітно погіршує шанси на те, що суд ухвалить рішення на користь Лебедєва.

Президент США попередив націю про можливий дефолт

Президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в підриванні угоди, покликаної не допустити дефолту, який може оголосити американський уряд у зв’язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов’язаннями. Після того, як спочатку республіканці, а потім демократи представили в понеділок свої програми уникнення дефолту, Обама виступив з екстреним зверненням до нації, що транслювалося у вечірньому ефірі всіх основних телеканалів США, порушивши програмну сітку. До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленої законом межі в 14,3 трлн. доларів, і в Білого дому та Конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися у питанні про підвищення максимального рівня боргу країни. Виступаючи в Білому домі, Барак Обама сказав, що республіканці готові погодитися на підвищення рівня боргу лише за умови різкого скорочення бюджету, тоді як він наполягає на тому, що бюджетні скорочення повинні супроводжуватися збільшенням податків для багатих американців. «По суті, республіканці в палаті представників дали зрозуміти, що вони проголосують за те, щоб Америка уникнула першого в своїй історії дефолту, лише якщо ми погодимося з їхньою програмою, що передбачає лише глибокі скорочення бюджетних витрат», — заявив Барак Обама

Газета: 
Рубрика: