Українські моряки-заручники повернулися додому
Посольство України в Єгипті повідомляє, що після того, як 20 квітня «День» опублікував статтю Посла України в АРЄ А.І.Веселовського «Моряки-заручники», в якій було висловлено сподівання, що ще до кінця квітня українські моряки залишать борт теплоходу «Gold-1», перетворений для них кіпрським судновласником на плавучу в’язницю, сталася приємна новина. Двадцять четвертого квітня рейсом «Турецьких авіаліній» всі 10 українських моряків повернулись в Україну. З усього екіпажу на борту покинутого судна залишився тільки громадянин Індії, репатріацією якого буде займатись індійське посольство.
Посольство також висловлює сподівання, що відповідні служби України та міжнародні розслідувальні органи уважно вивчать історію теплоходу «Gold-1» з тим, щоб подібне не траплялося в майбутньому.
Черномирдін закликає Москву і Київ «бити на сполох» через проблеми у торгівлі
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що уряди двох країн «повинні бити на сполох» у зв’язку з негативними тенденціями у російсько-українських торгово-економічних відносинах, повідомляє Інтерфакс. Виступаючи у середу в Москві на засіданні консультативної ради суб’єктів РФ з міжнародних і зовнішньоекономічних зв’язків, Черномирдін підкреслив, що «тільки за два перших місяці 2002 року товарообіг між Росією та Україною знизився на 20%». На його думку, одна з основних причин такого спаду у двосторонній торгівлі — це перехід Росії у середині 2001 року на принцип стягування непрямих податків «у країні призначення», що призвело до подвійного оподаткування російсько-української торгівлі.
Як підкреслив В. Черномирдін, «діючи таким чином, Росія прямо наступила собі на хвіст, особливо у нафтових питаннях, перекривши кисень власним нафтопереробним підприємствам».
З думкою Черномирдіна цілком погодився посол України у Москві Микола Білоблоцький, який повідомив, що за перший квартал 2002 року торгівля між двома країнами скоротилася на $450 млн. Він відзначив, що на це істотно вплинули антидемпінгові заходи і розслідування, зроблені Росією та Україною.
ХАМАС закликав не використовувати дітей в інтифаді
Палестинське воєнізоване угруповання ХАМАС закликало дітей утримуватися від некорисних акцій проти ізраїльтян. В офіційній заяві організації мовиться, що дуже багато безцінних юних життів унесено і це може закінчитися катастрофою в майбутньому для боротьби палестинського народу. Цей заклик оголошено після безуспішної спроби трьох палестинських підлітків проникнути минулої ночі на територію ізраїльських поселень. Їх було застрелено. Бі-Бі-Сі повідомило, що протистояння в Секторі Газа як і раніше велике; там чекають нової воєнної операції ізраїльтян проти палестинських бойовиків. Тим часом Генеральний секретар ООН Кофі Аннан погодився з проханням Ізраїлю відкласти на короткий час розслідування дій ізраїльської армії в таборі палестинських біженців в Дженіні. За його словами, склад місії з розслідування може бути розширений. Ізраїль відмовляється погодитися на приїзд місії в її нинішньому складі. Аннан висловив надію на те, що вона прибуде на Близький Схід до суботи.