Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

14 березня, 2002 - 00:00

Права українців за кордоном: почнемо з Румунії

Україна готується підписати двосторонню угоду з Бухарестом із захисту прав українських громадян, що працюють в Румунії, повідомив, як передає Інтерфакс-Україна , прем’єр-міністр України Анатолій Кінах. За його словами, проект угоди вже підготовлено. Очікується, що цей документ буде підписано в ході запланованого на травень—червень 2002 року візиту до Києва президента Румунії Іона Ілієску. Прем’єр також відмітив, що таку ж угоду підготовлено для підписання і з Італією, де працює багато українських громадян, передає Інтерфакс-Україна. Відповідні переговори прем’єр-міністр Кінах провів у кінці минулого року в Трієсті з головою уряду Італії Сильвіо Берлусконі. Крім того, підписання подібних угод готується з Польщею та Угорщиною. Говорячи про захист прав українських громадян за кордоном, А. Кінах висловив думку, що одночасно з підписанням угод необхідно прикласти зусилля для скорочення кількості українських професіоналів, що виїжджають за межі країни в пошуках роботи.

ООН — за держави-сусіди Ізраїль та Палестину

Рада Безпеки ООН уперше за цілий рік прийняла резолюцію з близькосхідного конфлікту, в якій наполягає на негайному припиненні кровопролиття й поновленні переговорів між ізраїльтянами та палестинцями, повідомляє Бі-Бі-Сі . Ця резолюція — лише друга, яку прийняла Рада Безпеки ООН з початку загострення палестино-ізраїльського конфлікту 17 місяців тому — була запропонована США. Вашингтон, що досі блокував всі спроби прийняти хоч яку-небудь резолюцію щодо Близького Сходу, несподівано висунув власний проект, який негайно підтримали інші члени Ради. Затверджена резолюція м’якша, ніж хотілося б арабським державам, але вона стверджує бачення ООН майбутнього Ізраїлю та Палестини як двох самостійних держав-сусідів у рамках всіма визнаних і захищених кордонів.

Японія перевірить свою позицію щодо Південних Курил

Правляча в Японії Ліберально-демократична партія має намір «піддати перевірці свою позицію з проблеми північних територій», сказав РІА «Новости» генеральний секретар партії Таку Ямасакі. Цю заяву, яку можна трактувати як завгодно, було зроблено у зв’язку зі скандалом навколо Мунео Судзукі, що відповідав за програму допомоги мешканцям Південних Курил, про приналежність яких сперечаються між собою Москва і Токіо. Через звинувачення у зловживаннях у ході здійснення цієї програми Судзукі довелося піти у відставку з поста голови парламентського комітету, а тепер, як пише японська преса, він може позбутися і депутатського мандату. Судзукі преса ще недавно називала головним творцем політики і стратегії Токіо щодо Росії. Уряд Японії заявляє, що робитиме все можливе, щоб якомога більше знизити негативний вплив скандалу навколо цього поважного діяча на подальший розвиток відносин між Москвою і Токіо.

Католицька церква критикує імміграційну політику Берлусконі

Римська Католицька церква виступила з різкою критикою нової політики правого уряду прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі щодо нелегальних іммігрантів. Напередодні біля італійських берегів потонув гумовий човен, шестеро албанців, що пливли в ньому, загинули, ще п’ятеро — зникли безвісти. А минулого тижня близько 50 африканців потонули біля Сицилії. Кардинал Камілло Руїні, один з відданих помічників Папи Римського Івана Павла II, заявив, що вимога до іммігранта мати контракт на роботу ще до того, як приїде до Італії, та обмеження кількості родичів, які можуть приєднатися до нього, суперечить вченню церкви поважати людей як особистостей, а не ставитися до них як до робочої сили. Особливого значення виступу кардинала Камілло Руїні надає те, що його традиційно вважають переконаним правим, пише газета «Гардіан».

Поправку Джексона-Веніка можуть скасувати ще цього року

У палаті представників конгресу США представлено законопроект, який передбачає поступове скасування торгових обмежень американського уряду відносно України, повідомляє «Німецька хвиля».

Йдеться про поправку Джексона-Веніка до Торгового акту США, яка обмежувала торгівлю США з СРСР. Причиною її введення була відмова Москви надати вільний виїзд євреїв до Ізраїлю. Досі дія поправки припинялася після щорічних звернень президента США, однак сама вона відносно України під різними приводами не відмінялася.

Як передумову для скасування поправки Джексона-Веніка США можуть зажадати від України прискорення економічних реформ і проведення чесних виборів. Автор законопроекту, республіканець Боб Шейфер, сподівається, що поправку буде скасовано ще цього року.

Газета: 
Рубрика: