Глава МВС Молдови подав у відставку
Міністр внутрішніх справ Молдови Василь Дрегенел учора на засіданні уряду заявив про свою відставку. Дрегенел підкреслив, що його відставка пояснюється особистими причинами і ніяк не пов’язана з триваючими у Кишиневі акціями протесту опозиції, що виступає проти планів введення у школах вивчення російської мови. Він відзначив, що поліція справляється зі своїми обов’язками щодо забезпечення порядку. Як повідомляє Інтерфакс, Василь Дрегенел, який отримав 20 лютого звання генерал-майора поліції, розраховує перейти на дипломатичну роботу. Відставка міністра внутрішніх справ стала п’ятою за останній місяць відставкою члена уряду Молдови з особистої ініціативи або на основі указу президента.
Миротворчі сили СНД в Абхазії можуть інтернаціоналізувати
На засіданні Ради міністрів оборони держав-учасників СНД розглянуто можливість розширення складу миротворчого контингенту в Абхазії, повідомили учора на брифінгу в Петербурзі міністри оборони РФ Сергій Іванов та Грузії Давид Тевзадзе, передає Інтерфакс. Сьогодні склад миротворчого контингенту представлений виключно російськими військовослужбовцями. Міністри підкреслили, що рішення щодо розширення представництва країн СНД у миротворчому контингенті було прийнято колегіально. Однак вони поки що не назвали країни СНД, які можуть направити до Абхазії підрозділи миротворців. У рамках роботи Ради було також вирішено питання про командування контингентом миротворців, але імена не повідомлялися. Сергій Іванов повідомив, що за весь час протистояння Абхазії та Грузії загинуло 88 російських військовослужбовців.
Єврокомісія перед новим скандалом
Європейська Комісія, одна із основних структур Євросоюзу, постала перед загрозою нового корупційного скандалу. Три роки тому внаслідок антикорупційних викриттів змушений був піти у відставку разом із багатьма іншими чиновниками голова Єврокомісії Жак Сантер. Поль ван Б’ютенен, голландський чиновник, який і став головним «винуватцем» масової відставки комісії, керованої Сантером, попередив членів Європарламенту, що розповість про нову справу, пов’язану з шахрайством у Єврокомісії. Зробить він це в тому випадку, якщо представник Єврокомісії Ніл Кіннок, який відповідає за адміністративну реформу, не спростує підозри в корупції, висунуті проти нього ще в минулому році. Справа по Кінноку нараховує 235 сторінок. Крім того, досьє, заведене на Кіннока, підкріплене п’ятьма тисячами сторінок різноманітних документів. Якраз вирішення цієї справи і покаже, чи змінилося щось у стінах Єврокомісії з корупційного 1999-го року. У свій час Кіннок ініціював створення управління у боротьбі з корупцією під назвою «Олаф». Утім ситуація з того часу, схоже, не сильно змінилася. Як повідомила доповідач із «Олафа» Гебріел Штонер газеті «Дейлі Телеграф», «клімат в Єврокомісії стає таким, яким був у ненайкращі часи». «Я справді розлючена. Комісія брехала мені щодо згаданої справи і в мене сильне враження, що вони намагалися приховати від мене все знову», — підкреслила вона.