Кучма і Квасневський зустрінуться на Волині
Найближчим часом у Луцьку відбудеться зустріч президентів України та Польщі Леоніда Кучми та Олександра Квасневського. Про це учора повідомив глава Адміністрації Президента Володимир Литвин на зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, не уточнивши, однак, дату майбутньої зустрічі. Литвин заявив про те, що Україна надає велике значення співпраці у рамках трикутника Україна — Польща — США. При цьому він відмітив, що США розглядає Польщу як «один із локомотивів просування України в Європу».
Росія «не збирається йти геть» з Придністров’я
Як повідомили в адміністрації президента Придністров’я Ігоря Смирнова, в Тирасполі продовжуються переговори Росії і Придністров’я з військових питань, зокрема щодо утилізації, вивезення російського озброєння з регіону та розрахунків за нього. З російської сторони в переговорах бере участь начальник тилу збройних сил Російської Федерації Володимир Ісаков. За словами лідера Придністров’я Ігоря Смирнова, Тирасполь виконав свої зобов’язання щодо забезпечення вивозу восьми ешелонів озброєнь в Росію. В подальшому цей процес може йти за умови, що Росія дотримуватиметься підписаних з Придністров’ям домовленостей про компенсації за вивезену військову техніку та боєприпаси, повідомляє Василь КІЗКА. Цей раунд переговорів є своєрідним продовженням учорашнього візиту до Кишинева і Тирасполя першого заступника міністра закордонних справ Росії В’ячеслава Трубнікова, який на брифінгу в Тирасполі на запитання про подальшу російську присутність в регіоні заявив: «Росія не збирається йти звідси». І в той же час наголосив, що вона виконуватиме Стамбульські домовленості. Що ж до переговорного процесу між Молдовою та Придністров’ям, то, на думку пана Трубнікова, Кишинів і Тирасполь хотіли б його відновити. З свого боку, за словами дипломата, Росія «має намір вести активну лінію, направлену на вирішення придністровської проблеми у взаємодії з своїми партнерами — Україною та ОБСЄ». Україна, як і Росія, пропонує вирішити проблему поетапно, засновуючись на збереженні територіальної цілісності Молдови і наданні Придністров’ю максимально широких автономних прав. Цікаво, що у заголовку свого звіту про результати російсько-придністровських переговорів придністровське інформаційне агентство «Ольвія-прес» багатозначно повідомило: «...сторони оцінюють їх, як «позитивні».
Росія вводить пільгові візи
Росія ввела систему прискореної перевірки людей, які в’їжджають до країни, з метою видачі пільгових туристичних віз у Москву, Санкт-Петербург та Калінінград. Як заявила офіційна особа, туристи з країн Західної Європи та Японії тепер зможуть подати заявку в деякі туристичні агентства на отримання короткострокової візи терміном на 72 години. Вони зможуть отримати візу після прибуття до Шереметьєва, Пулкова або на прикордонних пунктах із Фінляндією чи Польщею. Російські посольства у всьому світі сумно відомі своїм бюрократичним підходом і високими тарифами. Як вважає Бі-Бі-Сі, тепер з’явилася надія на те, що внаслідок нововведення зросте кількість туристів, що відвідують Росію.