США відміняють санкції проти Баку
Президент Буш відмінив санкції щодо Азербайджану, заявивши, що ця міра необхідна для підтримки американської кампанії із боротьби з тероризмом, передає Бі-Бі-Сі. Американську допомогу Азербайджану було припинено в 1992 році у відповідь на залізничну блокаду, введену Баку проти Вірменії під час війни в Нагірному Карабасі. Буш підкреслив, що скасування санкцій не означає відмову від пошуку мирного урегулювання відносин між Вірменією й Азербайджаном. Гейдар Алієв підтримав антитерористичну кампанію США і дозволив Вашингтону використати повітряний простір республіки для перекидання військ і вантажів на бази в Центральній Азії.
Раббані створить партію всіх скривджених
Екс-президент Афганістану Бурхануддін Раббані, який передав 22 грудня минулого року владу тимчасовому уряду, не збирається йти з політичної сцени. Як передає РІА Новини, Раббані планує створити нову політичну партію. Пакистанська газета «Фронтієр пост» із посиланням на найближчих радників екс-президента повідомляє, що в організацію увійдуть «всі скривджені» та з різних причин усунені від влади в Афганістані лідери партій та угруповань, включаючи так званих дисидентів із числа прихильників Гульбеддіна Хекматіяра.
Iрак уперше запросив експертів ООН
Уперше за 10 років влада Іраку запросила до країни експертів з прав людини, повідомляє Бі-Бі-Сі. Кіпріот Андреас Мавромматіс, призначений спостерігачем з прав людини в Іраку, наступного місяця проведе три або чотири дні в цій країні за запрошенням іракського уряду. Комісаріат ООН з прав людини регулярно звинувачує офіційний Багдад у порушеннях прав людини. Минулого квітня Комісаріат заявив, що влада Іраку винна в організації масових репресій і терору. Нинішній візит експерта ООН з прав людини здійснюється уперше за останні десять років. Колишній верховний комісар Макс ван дер Стул, оприлюднивши викривальну інформацію про порушення прав людини, виявлену ним в Іраку, а також виступивши з критикою жорстких заходів, введених іракським лідером Саддамом Хусейном для придушення політичної опозиції, дав підставу владі Іраку заборонити в’їзд до країни місіям подібного роду.