Слухання українського питання в ПАРЄ можуть перенести на вересень
Моніторинговий комітет Ради Європи ухвалив рішення рекомендувати ПАРЄ перенести слухання українського питання на вересневу сесію ПАРЄ. На засіданні Моніторингового комітету визначався порядок денний січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Планувалося внести до порядку денного найближчої майбутньої сесії ПАРЄ і слухання питання про виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи. Як передає For-ua.com, член Моніторингового комітету ПАРЄ, народний депутат Іван Попеску відзначив, що рішення Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи пов’язане з парламентськими виборами в Україні. Іван Попеску повідомив, що саме він вніс пропозицію щодо перенесення питання про Україну на вересневу сесію ПАРЄ. І Моніторинговий комітет погодився з його аргументами, що у зв’язку з парламентськими виборами, які відбудуться в березні 2002 року, недоцільно слухати звіт України в ПАРЄ в січні.
У Німеччині відкрили перший меморіал остарбайтерам
Вчора на території колишнього воєнного заводу в Лейпцигу відкрився перший у Німеччині меморіал підневільним працівникам «третього рейху». У церемонії взяли участь остарбайтери з України, Словенії, Польщі, Росії та Чехії. Поряд iз приватними речами підневільних працівників меморіал презентує й їхні спогади. Створено меморіал в основному на гроші з приватних пожертвувань за підтримки міста Лейпцига, повідомляє «Німецька хвиля».
Французький розвідник визнав, що інформував Белград
Колишній офіцер французької військової розвідки П’єр-Анрі Бюнель постав перед військовим трибуналом у Парижі за звинуваченням у державній зраді, повідомляє агентство Франс-прес. Бюнель визнав, що незадовго до Косовської війни, впродовж липня—жовтня 1998 року передав агенту сербського уряду інформацію про можливі об’єкти бомбардувань НАТО. Однак він заявляє, що діяв згідно iз вказівкою французької розвідки, яка начебто прагнула переконати Мілошевича в серйозності планів Північноатлантичного альянсу. Бюнель стверджує, що передана ним сербському агенту інформація не була надзвичайно секретною: конкретні цілі не називалися, описувався лише їхнiй характер. Якщо 49-річного Бюнеля визнають винним, йому доведеться провести за гратами 15 років.
Голландські миротворці можуть відправитися в Афганістан
Уряд Нідерландів розглядає питання про можливість участі своїх військовослужбовців у складі міжнародних миротворчих сил в Афганістані, повідомляє РІА Новости. До того, як буде прийнято остаточне рішення з цього питання, необхідно визначити мандат, терміни перебування, а також склад і чисельність миротворчого контингенту, що направляється в Афганістан, підкреслюється в листі, надісланому до парламенту нідерландським міністром закордонних справ Йозіасом ван Аартсеном. Мандат нових миротворчих сил, за словами голови МЗС, повинен бути встановлений Радою Безпеки ООН.
Пред’явлено перше звинувачення у справі 11 вересня
Французькому громадянинові марокканського походження Закаріасу Муссауї, затриманому майже за місяць до подій 11 вересня в Сполучених Штатах, пред’явлено офіційне звинувачення. За словами міністра юстиції США Джона Ешкрофта, Муссауї звинувачується в змові за шістьма статтями: з метою здійснити терористичні акти, з метою захоплення літака, знищення літака, використання зброї масового ураження, вбивства співробітників уряду США і знищення власності. Покарання за чотирма з цих обвинувачень — смертна кара. Ці обвинувачення передбачають процес над Муссауї в федеральному суді, а не у військовому трибуналі, введеному президентом Джорджем Бушем після подій 11 вересня. Слідчі з’ясували, що за місяць до нападу на США Муссауї хотів навчатися льотній справі в штаті Міннесота. Власті США вважають, що він, можливо, повинен був стати двадцятим членом команди, що захопила 11 вересня американські літаки. У звинуваченні сказано, що Муссауї навчався в таборі «Аль-Каїди» в Афганістані і отримував гроші з джерел на Ближньому Сході і в Німеччині. Імена інших змовників, передає Бі-Бі-Сі, названо, але офіційне обвинувачення ним поки що не пред’явлено.