Спори «сибірки» знайшли у Вільнюсі
Литовські експерти підтвердили, що спори сибірки було знайдено принаймні в одному мішку з поштою американського посольства у Вільнюсі. Таким чином, уперше бактерії «сибірки» виявили у кореспонденції в Європі. Начальник лабораторії мікробіології Литовського центру охорони здоров'я Казиміра Рутене повідомила Бі- Бі-Сі, що імовірність того, що знайдений в одному з п'яти досліджуваних поштових мішків порошок містить саме спори сибірки, становить 100%. Миша, якій вчені ввели знайдену субстанцію, померла. Інші чотири мішки з поштою посольства США у Вільнюсі поки що знаходяться у мікробіологів. За словами прес-секретаря державного департаменту США Річарда Баучера, кімнату в американському посольстві у Вільнюсі, де розбиралася пошта, закрито. Співробітники посольства отримують антибіотики, як сказав Баучер, за бажанням.
Анкара пропустила «Варяг» через Босфор
Після тривалих дипломатичних дискусій між Пекіном та Анкарою Туреччина дозволила недобудованому крейсерові «Варяг», який продала Україна Китаю, пройти Босфорську протоку за умови дотримання надзвичайних заходів безпеки. Дозволу пройти через Босфор колишній радянський авіаносець чекав у Чорному морі декілька місяців. У грудні 2000 року Туреччина заявила, що «Варяг» занадто громіздкий для того, щоб пройти через вузьку протоку. У четвер 309-метровий авіаносець за допомогою шести буксирів вирушив зі Стамбула. Кінцевий пункт «Варяга» — китайське місто Макао, де авіаносець має перетворитися на розважальний парк. Китайська сторона твердить, що авіаносець не стануть добудовувати і він буде використаний тільки в мирних цілях, передає Інтерфакс-Україна. Військові експерти впевнені, що крейсер буде ретельно вивчено китайськими фахівцями, — отримані відомості можуть бути використані під час будівництва Китаєм власного авіаносця. Це викликає стурбованість США.
«Варяг» був закладений на верф'ях суднобудівного заводу імені 61 комунара в Миколаєві в грудні 1985 року. У разі добудування крейсера його озброєння становили б ракетні комплекси й авіаційна група в 60 літаків. Через політичні (розпад СРСР, невизначеність статусу Чорноморського флоту) та фінансові проблеми (нестача коштів у Росії на завершення будівництва) будівництво крейсера, готового на 70%, у січні 1992 року було «заморожено», а 1994 року Росія повністю відмовилася від участі в добудовуванні корабля. Згодом миколаївські суднобудівники витрачали на підтримання на плаву корабля до $1 млн. на рік.
У Бендерах контрабандний бум
Більш ніж десять днів на придністровсько-молдовському кордоні на станції Бендери затримуються сотні молдовських вагонів із вантажами. На нещодавній зустрічі з місцевими журналістами заступник начальника Бендерської митниці Придністров'я Костянтин Черимпей заявив, що головна причина затримки — виконання придністровськими митниками вимог статті 191 Митного кодексу Придністров'я, згідно з якою власники товарів, що переміщуються через придністровсько-молдовський кордон, повинні сплачувати мито в придністровську казну. Крім цього, придністровці, яких Молдова постійно звинувачує в сприянні контрабандним перевезенням, на цей раз вимагають від економічних агентів Молдови достовірних даних про те, що вантажі, котрі зараз затримані на станції Бендери, не є контрабандними. Представник придністровської митниці повідомив також, що в молдовських засобах масової інформації багато пишеться, зокрема, про те, що через Придністров'я в Молдову надходить чимало контрабанди під виглядом гуманітарної допомоги. Саме тому придністровські митники звернулися до одержувачів гуманітарних товарів, які затримані на залізничних коліях в Бендерах, з вимогою надати письмове підтвердження, що вони не є контрабандою. Минуло кілька днів, а з Кишинева ніякої відповіді. До речі, президент Молдови Володимир Воронін збирав днями представників всіх дипломатичних місій, акредитованих в Кишиневі, і просив їхньої допомоги в подоланні незаконних, на його думку, дій Придністров'я, повідомляє кореспондент Василь КІЗКА.
Шеварднадзе доручає забезпечити спокій у Тбілісі
Президент Грузії Едуард Шеварднадзе доручив керівництву тбіліської мерії вжити всіх необхідних заходів зі збереження у Тбілісі спокою та зміцнення стабільності. У зв'язку з цим дорученням у мерії Тбілісі «йде активна робота», заплановані зустрічі з студентами, представниками громадськості та бізнесу. Можливим є й звернення мера міста Вано Зоделава до городян по телебаченню, повідомив Інтерфакс. У той же час, за повідомленням РІА «Новости», глава парламентського комітету з оборони та безпеки Георгій Барамідзе пропонує змінити систему управління в країні й залишити за президентом лише символічні функції. Прихильники парламентської республіки переконані, що до вівторка змусять Шеварднадзе піти у відставку.