Президент Придністров’я — в Києві
Президент Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смирнов прибув учора до Києва. Смирнов планує зустрітися з представниками виконавчої і законодавчої влади України, з якими він має намір обговорити питання надання допомоги у вирішенні конфлікту між Молдовою і Придністров’ям, що знову загострився. Як 5 жовтня повідомив голова парламенту Придністров’я Григорій Маракуца, Республіка Молдова в односторонньому порядку змінила механізм митного забезпечення і ввела з 1 вересня 2001 року нові митні печатки без попереднього обговорення і узгодження з придністровською стороною, що фактично викликало економічну блокаду Придністров’я. Маракуца не виключає ситуації, схожої до 1992 року, коли між Молдовою і Придністров’ям виник збройний конфлікт, внаслідок якого загинули 800 осіб. «Але якщо раніше проти автоматів представники Придністров’я виходили з палицями, то тепер ситуація змінилася, і автомати будуть і з того, і з другого боку», — сказав він.
«Кока-Кола» розплатилася за Афганістан
Завод з розливу «Кока-Коли» в південному індійському місті Мангалагирі (штат Андхра-Прадеш) було висаджено маоїстами на знак протесту проти американських ударів по Афганістану. Як пише індійська преса, внаслідок вибуху жертв немає, однак самому заводу завдано серйозного збитку. Учасники акції викрикували лозунги, що засуджують американський імперіалізм, воєннi удари по Афганістану, а також глобалізацію і зростання влади багатонаціональних корпорацій. Члени підпільної Народної військової групи залишили на місці злочину записку, в якій взяли на себе відповідальність за вибух, а також назвали США головною терористичною державою.
Київ — проти посилення візового режиму
Україна згодна з посиленням контролю на її західних кордонах, однак пропонує Європейському союзу не посилювати в зв’язку з цим візовий режим для українських громадян. Таку заяву зробила українська делегація на Європейській конференції в Брюсселі (Бельгія), на якій обговорюються питання розширення ЄС і боротьби з тероризмом, повідомляє українська служба німецької радіостанції Deutsche Welle. Голова української делегації, держсекретар МЗС з питань євроінтеграції, постійний представник країни в Раді Європи Олександр Чалий заявив радіостанції, що Київ готовий приєднатися до плану дії ЄС у боротьбі з тероризмом, а українська транспортна авіація може бути залучена до доставки в Афганістан гуманітарної допомоги. Однак, за його словами, посилення контролю на кордонах ЄС і більш сувора боротьба з нелегальною міграцією може мати для України негативні наслідки, зокрема, «посилиться прикордонний режим на її західних кордонах». «У результаті Україна стане країною, де осідатиме нелегальна міграція, і її ж громадяни отримають більш жорсткий візовий режим для країн Шенгенської зони», — підкреслив він. Україну, Росію і Молдову вперше запросили брати участь у дискусії на цьому форумі.