Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

4 жовтня, 2001 - 00:00

США затвердили воєнні витрати

Сенат США одностайно затвердив військові витрати на новий фінансовий рік у сумі $343 млрд. За прийняття воєнного бюджету проголосували 99 сенаторів із ста. Єдиним відсутнім виявився старий республіканець Стром Термонд, який знепритомнів по дорозі до залу засідань. На зміну уподобань верхньої палати вирішально вплинули трагічні події 11 вересня, після яких демократи, що мають більшість, зняли всі свої колишні заперечення щодо витрат на ПРО. Майже $62 млрд. асигнується на закупівлю нової військової техніки — винищувачів, транспортних літаків, есмінців і підводних човнів. Передбачається також підвищення платні військовослужбовцям.

Неспокійний Близький Схід

Група озброєних палестинців вчинила напад на єврейське поселення Алеї Синай і спробувала захопити заручників. Під час стрілянини двох ізраїльських підлітків було вбито, більше десяти чоловік, в тому числі військовослужбовці, поранено. Солдатам вдалося застрелити нападників, щодо числа яких є деякі розходження — двоє чи троє. За рік після поновлення палестинцями «інтифади» — антиізраїльського повстання — це перший випадок нападу безпосередньо на єврейське поселення, хоча їхні жителі часто потрапляли під обстріл і гинули. Воно знаходиться під охороною армії, однак не має огорожі по всьому периметру території. Ці події сталися незабаром після того, як президент США Джордж Буш уперше публічно висловився на користь створення незалежної палестинської держави. За наявною інформацією, відповідальність за цю акцію взяло на себе радикальне палестинське угрупування ХАМАС. Учора вранці ізраїльські танки та вертольоти обстріляли різні палестинські об’єкти в секторі Газа, поблизу атакованого єврейського поселення. Про результати цієї операції наразі не повідомляється.

У Косово почалася передвиборна кампанія

Вибори в цій югославській провінції пройдуть 17 листопада. 26 політичних партій, союзів та коаліцій запропонують виборцям свої передвиборні програми. У ході голосування буде обрано 120 членів парламенту. У виборах можуть взяти участь понад 1 млн. виборців, які голосуватимуть на 1.800 виборчих дільницях. За перебiгом голосування стежитимуть 1.900 спостерігачів від міжнародних і неурядових організацій. У перший день кампанії про проведення своїх передвиборних мітингів заявили три албанські партії. Демократична партія, керована Ібрагімом Руговою, свій перший передвиборний мітинг проведе наступного тижня. Ця партія здобула переконливу перемогу на торішніх виборах до місцевих органів влади. Коаліція косовських сербів «Повернення» ще не прийняла остаточного рішення щодо участі в голосуванні. Не визначився з участю у виборах і офіційний Бєлград. Минулою ночі на засіданні, що тривало чотири години, правляча коаліція — Демократична опозиція Сербії — так і не ухвалила остаточного рішення, чи рекомендувати сербам брати участь у виборах.

Україна та Росія — не конкуренти

Надзвичайний і Повноважний посол Росії в Україні Віктор Черномирдін не вважає Україну та Росію конкурентами на міжнародному ринку озброєнь. Як повідомило агентство Defense-Express, про це він заявив, виступаючи у вівторок перед викладацьким складом Київського інституту міжнародних відносин і журналістами. За словами Черномирдіна, Росія та Україна є партнерами, а не конкурентами на міжнародному ринку озброєнь, що підтверджують такі проекти, як Ан-70 і «Морський старт» (Sea Launch). Він назвав Ан-70 «найкращим літаком XXI століття». Крім того, Черномирдін підкреслив, що Росія прагне, щоб російський бізнес прийшов в Україну, а український — в Росію. «Треба створювати фінансово-промислові групи і корпорації, а також працювати за конкретними проектами та напрямами», — вважає посол. Черномирдін також додав, що «Росія не підніме економіку без України швидко». Він констатував, що протягом кількох останніх років сталися позитивні зрушення у відносинах двох держав.

Газета: 
Рубрика: