Скасовано останню міжнародну санкцію проти Белграда
Рада Безпеки ООН у понеділок одноголосно ухвалила рішення скасувати ембарго на постачання зброї та військової техніки Югославії. Ця заборона була останньою з санкцій світової спільноти, що діяли проти Белграда, запроваджені у березні 1998 року у зв’язку з кризою в Косово. Як заявив керівник Ради Безпеки Жан-Давид Левітт, це голосування свідчить про «стосунки конструктивної співпраці та довіри, що склалися у світової спільноти з демократичним урядом Югославії», повідомляє «Нью-Йорк Таймс».
ОБСЄ назвала вибори в Білорусі «не цілком справедливими»
Оцінка Європейським Союзом результатів президентських виборів у Білорусі, залежатиме від оцінки ОБСЄ, оскільки ЄС не направляв своїх спостерігачів у Мінськ. Про це повідомив офіційний представник Європейської комісії. Раніше представник ОБСЄ заявив, що вибори президента Білорусі не відповідають міжнародним стандартам і що виборчий процес «не був цілком справедливим». Представник Єврокомісії зазначив, що підсумки виборів і обстановку в Білорусі буде обговорено під час саміту ЄС-Росія, який має відбутися 3 жовтня в Брюсселі. За його словами, якщо Білорусь хоче розвивати відносини з Європейським Союзом, «як це роблять усі її сусіди», вона має дотримуватися міжнародних норм, зокрема при проведенні виборів і в сфері забезпечення прав людини. У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що вибори в Білорусі грають важливу роль у становленні громадянського суспільства в цій країні. Головне, наголосив представник українського МЗС, щоб розвиток подій після виборів не призвів до загострення політичної ситуації в сусідній з нами країні. МЗС запевняє, що Україна розвиватиме дружні стосунки з Білоруссю незалежно від того, як розвиватимуться події в цій країні.
Болгарія запроваджує візовий режим
Учора міністерство закордонних справ Болгарії повідомило, що візовий режим між Україною, Росією та Грузією набуває чинності з 1 жовтня 2001 року. Рішення було прийняте відповідно до зобов’язань Софії з підготовки до інтеграції з Європейським Союзом і координацією візової політики з країнами Шенгенської зони, до якої болгарські громадяни мають вільний в’їзд. Ініціатором запровадження візового режиму з 1 червня цього року виступила Болгарія, однак, з метою «порятунку» туристичного сезону, воно було відкладене до осені. Декілька днів тому під час візиту Президента України Леоніда Кучми до Софії представники болгарського уряду заявляли про можливе перенесення терміну введення віз для українських громадян, повідомляє РІА «Новини».
«Теоретично» Росія допускає можливість зміни Договору щодо ПРО
Міністр оборони Росії Сергій Іванов не виключає можливості внесення змін до Договору щодо ПРО 1972 року, котрі не вихолощують основного положення документу — заборона на розгортання протиракетної оборони на території країни (НПРО). «Теоретично можливість не виключається, але що означає теоретично — для цього треба чітко зрозуміти, які ПРО планують Сполучені Штати, які технічні можливості туди закладають, в якому середовищі», — наголосив міністр оборони. Проте Росія не сприймає це песимістично в очікуванні результатів від зустрічі з делегацією експертів Пентагону на чолі з Дугласом Фійтом, яка привезла до Москви нові пропозиції.
Російсько-американські консультації з питань стратегічної стадіальності, за словами С. Іванова, проходитимуть в активному календарі. Наприкінці вересня в Неаполі відбудеться зустріч з американським колегою Дональдом Рамсфельдом, а в жовтні заплановано зустріч президентів Росії і США Володимира Путіна і Джорджа Буша в Шанхаї.