На східному узбережжі США нові жертви — від спеки
Кількість жертв на східному узбережжі США небувалої спеки, що сталася,перевищила 20 осіб. Надто висока для цього регіону температура повітря — близько 40 градусів — тримається тут уже п’яту добу. За даними телекомпанії Fox, спека примусила залізничні служби дотримуватися особливих заходів безпеки. Незважаючи на неодноразові попередження влади про необхідність дотримуватися запобіжних заходів на вулиці, у Вашингтоні та його передмісті зростає кількість людей, що госпіталізовані з діагнозом «тепловий удар». Практично на всьому східному узбережжі США електрокомпанії повідомляють, що працюють із граничним навантаженням. Побоюючись перебоїв з електрикою, мерії багатьох міст оголосили з п’ятниці в містах «теплову надзвичайну ситуацію».
Прем’єр-міністра Японії обрано головою правлячої партії
Прем’єр-міністра Японії Дзюнітіро Коїдзумі обрано на новий термін головою правлячої в країні Ліберально-демократичної партії. Як передає РІА «Новини», вибори були чистою формальністю, оскільки Коїдзумі нині користується безумовною підтримкою всіх внутрішньопартійних фракцій, і ніяких інших кандидатур на вищий партійний пост висунуто не було. Після вчорашніх виборів Коїдзумі виконуватиме обов’язки голови ЛДП і прем’єр- міністра протягом офіційного дворічного терміну повноважень, який починається 1 жовтня. Після упевненої перемоги ЛДП на виборах до верхньої палати парламенту в липні й вчорашніх партійних виборів Коїдзумі має можливість на ділі розпочати проведення широких реформ і втілити в життя гасла, під якими він виборов пост лідера правлячої партії. У здійсненні цього завдання йому має допомогти його величезна особиста популярність в країні. Нині рівень його популярності становить приблизно 70%.
Буш зрікся світового лідерства?
Лідер демократичної більшості в Сенаті США Том Дешл звинуватив президента Джорджа Буша в «зреченні» лідерства Сполучених Штатів у світі через свою «недалекоглядну» гонитву за розгортанняv національної системи протиракетної оборони. На думку Дешла, адміністрація Буша, намагаючись обминути низку міжнародних угод, спричинила до сповзання Штатів на задвірки світової спільноти. А це у свою чергу, гадає сенатор-демократ, вдарило по спроможності Вашингтона впливати на міжнародні події. «У шести різних випадках за лише шість місяців адміністрація Буша виявила бажання відмовитися від договорів, які схвалили наші найближчі друзі й союзники та широко підтримала уся світова спільнота», — наголосив Дешл. Зокрема він перелічив відмову Вашингтона від Кіотського протоколу, договір про протиракетну оборону 1972 року, протоколу про біологічну зброю, договору про заборону ядерних випробувань і планів про підписанні світової угоди про обмеження продажу стрілецької зброї. Республіканці між тим назвали атаку демократів «стратегічною помилкою», повідомила учорашня «Гардіан».