Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

4 серпня, 2001 - 00:00

У Сенаті США не схвалюють планів Буша стосовно НПРО

У опозицію до планів президента Буша з розгортання національної системи ПРО став один з найвпливовіших членів Конгресу, голова сенатського комітету з міжнародних справ Джо Байден. Як заявив Байден в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, в Сенаті набереться достатня кількість голосів для того, щоб заблокувати пропозиції Білого дому у разі, якщо президентській адміністрації не вдасться заручитися міжнародною підтримкою своєї програми. Байден також повідомив, що має намір очолити делегацію американського Конгресу, що прямує до Китаю, Південної Кореї та на Тайвань для переговорів з питань системи ПРО та непоширення ядерних озброєнь. Сенатор упевнений, що якщо переговори з Росією про намір США вийти з Договору ПРО 1972 року закінчаться невдачею, угоди з союзниками так і не буде досягнуто, а Китай залишиться в жорсткій опозиції до програми ПРО, то Сенат поставить хрест на фінансуванні цих планів. Критики Байдена стверджують, що він дозволяє Росії отримати своєрідне право вето на розгортання протиракетного щита, або, принаймні, значно посилити значущість російської позиції.

Боснія й Герцеговина вперше арештували звинувачуваних Гаагою

Троє боснійських мусульман, які обіймали під час війни 1992- 1995 років високі посади, незабаром будуть передані представникам Гаазького Міжнародного трибуналу з військових злочинів у колишній Югославії. Колишніх генералів Мехмеда Аладжіча та Енвера Хаджіхазановича і дотепер бригадного генерала Аміра Кубуру було заарештовано у четвер згідно постанови трибуналу, повідомляє Бі-Бі-Сі. Наразі невідомо, у яких злочинах їх звинувачують. Головнокомандуючий боснійською армією Атіф Дудакович назвав їх арешт делікатною і болючою операцією: ніколи раніше поліція Боснії й Герцеговини не арештовувала власних громадян, звинувачуваних Гаагою, хоча уряд країни постійно говорить про свою прихильність до повноцінної співпраці з трибуналом і готовність видавати підозрюваних. Арешти в Боснії й Герцеговині здійснені в той самий день, коли в Гаазі було оголошено вирок генералу боснійських сербів Радіславу Крстичу. Його визнали винним в геноциді мусульман в Сребреніці в 1995 році та засудили до 46 років ув’язнення.

Німеччина збирається приймати більше висококваліфікованих іммігрантів

У Німеччині представлено проект закону, який передбачає поступове збільшення потоку висококваліфікованих іммігрантів. Після консультацій з політичними партіями законопроект планують восени внести на розгляд німецького бундестагу, повідомляє www.dwelle.de. Головна ідея розробленого проекту закону полягає в запровадженні гнучкої системи контролю за імміграцією. Рік тому канцлер ФРН Ґерхард Шредер виступав категорично проти подібних пропозицій. Сьогодні ж міністр його кабінету Отто Шилі представляє відповідний законопроект. На думку експертів, такий «крутий поворот» стався завдяки проекту «ґрін кард» для фахівців комп’ютерної галузі. Крім того, заплановано певні зміни до законодавства про біженців, а також легалізація біженців, які потерпають від релігійного переслідування.

У вибуху в Лондоні підозрюють членів ІРА

Автомобіль з вантажем вибухівки було висаджено в повiтря минулої ночі в густонаселеному районі на заході Лондона. Сім чоловік отримали поранення і травми, однак життю потерпілих вони не загрожують. Очевидці чули гуркіт і бачили величезний спалах полум’я. Вибуховий пристрій — за словами фахівців, 40 кг саморобної вибухівки — завдав істотних збитків району, де опівночі було досить багатолюдно. Поліція оточила район для пошуку інших вибухових пристроїв. За словами голови антитерористичного управління лондонської поліції, в організації вибуху підозрюється угруповання ірландських республіканців, що не беруть участь у мирному процесі, передає Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: