Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

31 липня, 2001 - 00:00

Солана прибув в Україну

Учора верховний представник Європейського Союзу з зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана прибув в Україну з офіційним візитом. Планується, що під час візиту, який триватиме до 5 серпня, Х.Солана проведе переговори з Президентом України Леонідом Кучмою, прем’єр-міністром Анатолієм Кінахом, головою Верховної Ради Іваном Плющем та іншими високими посадовими особами. У ході переговорів будуть обговорюватись питання, пов’язані з відносинами України та Європейського Союзу, а також широкий спектр міжнародних питань, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Македонiя, як і раніше, зацікавлена в українській зброї

Побутує в деяких країнах думка, що постачання зброї призведе до дестабілізації в Македонії, хибна, заявив посол Македонії в Україні Владо Блажевскі в інтерв’ю телеканалу УТ-1, коментуючи прохання радника президента США з питань нацбезпеки Кондоліззи Райс до українського керівництва припинити постачання зброї в Скоп’є. Посол наголосив на тому, що насамперед необхідно врегулювати ситуацію в Косово, позаяк, з його слів, саме з території краю проникають у Македонію терористи й найманці, передає Інтерфакс- Україна. За словами В.Блажевскі, співробітництво Македонії та України у військово-технічній сфері розпочалося «не вчора» і не суперечить міжнародним угодам. Крім цього, підкреслив він, на Македонію не поширюються будь-які міжнародні ембарго. В.Блажевскі також заявив, що в Македонії є свої зобов’язання щодо програми «Партнерство заради миру», згідно з якими країна повинна створити невелику, але сильну армію. Як повідомлялося раніше, за останні місяці Україна поставила в Македонію 8 вертольотів Мі-24 та Мі-8, а також 4 винищувачі Су-25.

Американсько-китайській дружбі — міцніти

Держсекретар США Колін Пауел завершив свій візит до Китаю обіцянкою будувати «дружні відносини» з Пекіном. Пауел визнав наявність розбіжностей, зокрема, з питань дотримання прав людини в КНР і поширення новітніх озброєнь, але підкреслив, що цими питаннями відношення двох держав аж ніяк не вичерпуються, передає Бі-Бі-Сі. Держсекретар США заявив, що основу відносин з Китаєм становлять численні спільні інтереси у сфері економіки і торгівлі. Сторони домовилися про те, що проведуть у цьому році абсолютно відкритий і відвертий діалог з прав людини, а також консультації експертів з передачі китайських військових технологій іншим країнам. Пауел підкреслив, що Вашингтон розглядає Пекін «як друга, а не як противника». Таким чином, адміністрація Буша, схоже, змінила свій підхід до Китаю, котрий під час своєї передвиборної кампанії Джордж Буш називав «стратегічним конкурентом». Потім відносини між Пекіном і Вашингтоном загострилися у зв’язку із зіткненням американського літака-розвідника з китайським винищувачем і наміром його американської адміністрації розвернути протиракетний щит.

Газета: 
Рубрика: