Київ бере паузу у військово- технічному постачанні Скоп’є
Україна вирішила зробити «певну паузу» в постачанні військово-технічного устаткування Македонії на період конфлікту, заявив учора на зустрічі з пресою міністр закордонних справ Анатолій Зленко. У той же час він підкреслив, що йдеться тільки про тимчасове припинення, але в жодному разі не про повне припинення постачання. Україна буде продовжувати виконувати свої раніше прийняті зобов’язання у сфері військово-технічної співпраці з Македонією, однак при цьому, звичайно, буде враховувати розвиток подій у регіоні. Так напередодні прокоментувало МЗС України повідомлення, що з’явилися у ЗМІ про ніби припинення військово-технічної співпраці між Києвом і Скоп’є. Останнім часом Україна передала Македонії 4 бойових гелікоптера Мі-24 і 4 винищувачі Су-25. У березні у відповідь на неодноразові прохання Македонії реалізувати їй озброєння українська сторона передала їй на умовах викупу чотири гелікоптера Мі-8 гелікоптерного загону ВР України, які виконували миротворчу місію в Косово. Мі-8 — транспортні машини, однак, у разі необхідності можуть оснащуватися озброєнням.
Бельгія — за європейську систему оборони як доповнення НАТО
Європейська система оборони повинна бути й буде створена, заявив міністр національної оборони Бельгії Андре Флао на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» ВМС України. При цьому він наголосив на тому, що ця система не суперечитиме США, а стане доповненням до функціонування НАТО. «Цей процес повинен відбуватися в атмосфері прозорості як для України, так і Російської Федерації, тому ми маємо намiр надавати необхідну інформацію», — сказав глава бельгійського військового відомства, передає Інтерфакс-Україна. А.Флао також зазначив, що проблеми між Європою та США не існує. Бельгійський міністр заявив, що вже створено органи управління європейських сил оборони, а під час головування Бельгії в Євросоюзі буде проведено конференцію, на якій буде визначено, які сили може запропонувати кожна країна. «Ми хочемо під кінець цього року повідомити про створення європейських сил оборони та про їхню повну боєготовність», — сказав А.Флао.
Італійську поліцію звинувачують у жорстокості
Британці — учасники акцій протесту антиглобалістів під час саміту Великої вісімки в Генуї скаржаться на жорстокість італійської поліції. Четверо молодих британців стверджують, що поліцейські незаконно заарештували їх, побили до знепритомнення, чотири дні протримали в надлюдських умовах і лише потім відпустили, так і не висунувши жодних обвинувачень. За словами потерпілих, їм не давали зустрітися з юристами та відібрали всі гроші. Марк Кавелл, п’ятий британець, котрий пройшов через італійську в’язницю, досі знаходиться у генуезькій лікарні iз серйозними травмами. Кавелл — журналіст, який освітлює антикапіталістичні протести. Він говорить, що не брав участі у вуличних бійках. Почати офіційне розслідування скарг демонстрантів уряд Італії закликають італійські юристи, політики та міністр закордонних справ Великої Британії Джек Стро. Поліцейських звинувачують, крім усього іншого, у тому, що вони виспівували фашистські пісні та загрожували демонстрантам згвалтуванням, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Євро продовжує зростати
Експерти очікують падіння долара у відношеннi до євро в разі оприлюднення офіційних даних про зниження темпу зростання ВВП США у другому кварталі до шестирічного мінімуму, повідомляє Інтерфакс-АФІ. Падіння долара у відношеннi до євро за останні три тижні досягло 3,5%. Економісти прогнозують, що зростання ВВП США у другому кварталі 2001 року становило 1%. Це найнижчий темп зростання американської економіки з 1995 року. Адміністрація США тим часом продовжує дотримуватися політики сильного долара. Минулого тижня про це заявив президент Джордж Буш, визнавши, однак, що міцний долар наносить деякий збиток американським експортерам. Ринки розцінили цю заяву як ознаку того, що незабаром США зможуть допустити деяке зниження долара.