Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

24 липня, 2001 - 00:00

Новим президентом Індонезії стала жінка

Мегаваті Сукарнопутрі рішенням вищого законодавчого органу країни — Народного Консультативного Конгресу — призначена новим президентом Індонезії. Обіймаючи до цього призначення посаду віце-президента країни, вона змінила на президентській посаді Абдуррахмана Вахіда, позбавленого влади спеціальною сесією Конгресу за порушення Конституції. Глава держави як і раніше відмовляється визнавати законність дій членів Конгресу й загрожує ігнорувати будь-які прийняті ними рішення. Оглядачі вважають, що Індонезія може виявитися в становищі, коли дві людини вважатимуть себе главою держави. Однак Абдуррахман Вахід навряд чи зможе відстоювати свої позиції після втрати підтримки парламенту, армії, поліції і власного кабінету, повідомляє Бі-Бі-Сі.

55 доларів за автомат Калашникова

Міністерство оборони Вірменії закликало громадян країни здавати трофейну зброю, боєприпаси та військове спорядження за гроші, повідомляє УНІАН. За кожний зданий автомат Калашникова Міноборони обіцяє виплатити 30 тис. драмів ($55). Більше отримають особи, які здали, наприклад, протитанкову установку типу «Фагот», яку оцінено в 100 тис. драмів (близько $190). За здані пістолети Макарова отримають 25 тис. драмів ($40), гранати оцінено в 2 тис. драмів ($3,5) за штуку.

Кіотський протокол врятовано

Учасники конференції (187 країн) у Бонні на тему боротьби із глобальним потеплінням схвалили проект Кіотського протоколу 1997 року із внесеними до нього змінами. Таким чином, конференція відкрила дорогу до набуття чинності Кіотської угоди. Це стане можливим, коли її ратифікують 55 держав, на частку яких припадає 55% од загального обсягу викидів парникових газів. Учасники Боннської конференції сподіваються, що це відбудеться вже 2002 року. На сьогодні протокол ратифікували майже 30 держав. Тим часом Бі-Бі-Сі повідомляє, що заходи, передбачені в компромісному плані, призведуть до істотно меншого скорочення викидів парникових газів, як передбачалося в Кіото. Перегляд Кіотського протоколу на США, як і раніше, не поширюватиметься, навіть попри те, що представники цієї країни брали участь у Боннській конференції.

Газета: 
Рубрика: