Операція з підняття «Курська» розпочалася
Норвезьке судно «Майо», на борту якого знаходяться норвезькі, російські та британські водолази, прибуло до того місця у Баренцевому морі, де майже рік тому російський атомний підводний човен «Курськ» пішов на дно з усією командою. Представники російського ВМФ заявили, що рівень радіаційного фону на місці загибелі «Курська» не перевищує параметрів природного фону Баренцевого моря. Британські водолази повинні спочатку оглянути «Курськ» і розчистити мул, що покрив корпус човна. Вони розпочнуть роботи на корпусі «Курська» завтра, повідомляє РІА «Новости». На одну тільки підготовку субмарини до підняття з дна піде два місяці. Норвезький уряд закликав відкласти початок операції і приділити більше часу попередній підготовці, передає Бі-Бі-Сі. Російська влада сподівається, що підйом «Курська» на поверхню дозволить встановити причину тих вибухів на борту човна, які, як вважають, стали причиною його загибелі. За офіційною версією, однією з головних причин катастрофи атомного підводного човна «Курськ» став вибух торпеди.
Коаліція Симеона II не буде широкою
Правоцентристський Союз демократичних сил, що перебував при владі у Болгарії останні чотири роки і потерпів поразку на останніх парламентських виборах, відмовився увійти до складу нового коаліційного уряду разом з Національним рухом Симеона II. Партія екс-монарха перемогла на виборах, що відбулися у червні, і їй не вистачає тільки одного місця до абсолютної більшості у парламенті. Тепер, повідомляє Бі-Бі-Сі, цар Симеон, ймовірно, сформує коаліцію тільки з партією Рух за права і свободи, що репрезентує турецьку меншість у Болгарії.
Німеччина вимагає закриття АЕС у Чехії
Німецький уряд звернувся до влади Чехії з вимогою закрити Темелінську атомну електростанцію поблизу чесько-німецького кордону. Міністр екології Німеччини заявив, що Берлін визнає право Чехії використовувати атомну енергію у мирних цілях, однак рівень безпеки на електростанції викликає серйозні сумніви. Представник чеського уряду Лібор Роучек заявив у відповідь, що безпека роботи АЕС у Темеліне знаходиться під постійним контролем, повідомляє РІА «Новости». Раніше неспокій щодо електростанції, побудованої за проектом радянських інженерів, висловив також австрійський уряд. Відкриття Темелінської електростанції минулого року викликало хвилю протестів з боку екологічних організацій.
Палестинці підривають — ізраїльтяни відповідають
Ізраїль наніс бомбові удари по поліцейських постах палестинців на Західному березі, а танки обстріляли позиції в Дженені та Телкаремі. У місті Наблус, за словами палестинських властей, в результаті обстрілу пошкоджено електростанцію. До таких дій Ізраїль вдався у відповідь на терористичний акт у Біньяміні, де внаслідок вибуху бомби, підірваної бойовиком камікадзе, загинули дві ізраїльтянки і ще декількох людей було поранено. Вибух стався навпроти міського вокзалу на зупинці автобуса, якою регулярно користуються ізраїльські солдати. Міністр зв’язку Ізраїлю Рейвен Ривлін вважає, що відповідальність за вибух лежить на Ясирi Арафатi, який не вживає заходів проти тероризму. Відповідальність за теракт взяла на себе ексремістська організація «Ісламський джихад», повідомляє Бі-Бі-Сі.