Українських нелегалів у Греції легалізують
Надзвичайний і Повноважний посол Грецької Республіки в Україні Дімітріс Контумас повідомив, що 2 червня набуває чинності закон, який дозволить усім іноземцям, що нелегально перебували у Греції протягом останнього року й зможуть довести, що провели цей рік на території цієї країни та мали тут роботу, офіційно отримати дозвіл на проживання та роботу. Як сказав посол Контумас, це означає, що «ми підтримуємо нормальну законну роботу, нормальну заробітну плату, соціальне страхування всім легально оформленим заробітчанам». Грецький посол не уточнив, скільки українців нелегально працює в Греції, проте повідомив, що на кораблях торговельного флоту під грецьким прапором працює близько 8—10 тисяч українських моряків.
Святе Письмо ілюструють еротикою
Наприкінці року у Великiй Британiї вийде у світ новий, не канонічний Старий Завіт. Британська газета Daily Telegraph повідомляє, що нове видання привернуло увагу тим, що буде проілюстроване фотографіями відомих фотомоделей у образах біблійних персонажів. Вже відомі моделі, які будуть втілювати образи Адама та Єви, це — Клаудія Шифер та Маркус Шенкенберг. Газета також стверджує, що серед знімків, які «прикрасять» видання, буде кілька еротичних сюжетів. Авторами ілюстрацій будуть всесвітньо відомі фотографи. Ініціаторами видання виступили четверо шведських продюсерів. Автори книги вважають, що головна мета цього видання — популяризувати читання біблійних текстів серед молоді.
«День» із шведським омбудсменом
Аби збагнути особливості національної журналістики і не лише зі слів закордонних спостерігачів, учора до редакції газети «День» завітали представники Швеції — омбудсмен із питань преси Олле Стенгольм та працівниці шведського МЗС Елізабет Стам і Гелена Густафссон. Шведські гості зійшлися на думці з журналістами «Дня», що українські проблеми розглядаються західними експертами почасти однобоко і поверхово. Окрім умов роботи журналістів та концепції газети, делегатів Швеції цікавили також загальні проблеми взаємовідносин між владою та медіа, між редакторами та власниками українських ЗМІ. Пан Стенгольм погодився, що на українській журналістиці значною мірою відбиваються як недосконалість законодавчої бази (яку він оцінив як неприйнятну), так і історичний фактор (пострадянська журналістика України має лише десять років). Шведський омбудсмен висловив сподівання, що ситуація зі свободою слова в Україні невдовзі зміниться на краще. Водночас пан Стенгольм не став приховувати, що навіть про пресу Швеції досі не можна говорити як про таку, що «функціонує повною мірою незалежно».
Комуністи «взяли» кіпрський парламент
За попередніми результатами парламентських виборів на Кіпрі, більшість голосів отримали комуністи. Їхня партія АКЕЛ отримала 35% голосів виборців. Правляча права Демократична асамблея — 33%, повідомляє Сі-Ен-Ен. Кіпрському парламенту належатиме головна роль у підготовці країни до вступу до ЄС, що має статися після 2003 року. Однак перемогою комуністів поки ніхто особливо не переймається. Бо обидві партії налаштовані про-європейськи та мають помірковані погляди на врегулювання кіпрського конфлікту. Комуністи входили до складу парламенту з часу здобуття Кіпром незалежності 1960 року, АКЕЛ була зазвичай третьою за розміром парламентською партією. Оскільки Кіпр є президентською республікою, парламентська більшість не зможе суттєво впливати на політику право-центристського уряду президента Глафкоса Клерідіса. «Оскільки жодна з партій не отримала абсолютної більшості голосів, ми будемо співпрацювати як у пошуку кандидатури спікера парламенту, так і наступного президента країни», — заявив лідер демократів Нікос Анастасіадіс. Населення самопроголошеної Турецької Республіки Північного Кіпру не брало участі в голосуванні.