ПАРЄ перенесла «українське питання» з червня на вересень
Розгляд Парламентською Асамблеєю Ради Європи питання про виконання Україною обов’язків і зобов’язань, взятих при вступі до Ради Європи, перенесено з червневої 2001 року сесії ПАРЄ на наступну — вересневу цього року сесію ПАРЄ. Як повідомив заступник керівника Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Анатолій Раханський, таке рішення ухвалено у вівторок, 22 травня, на засіданні Постійного комітету ПАРЄ (керівного органу ПАРЄ в період між сесіями), що 21—23 травня проходив у Стамбулі (Туреччина). Як повідомив УНІАН, на цьому зібранні розглядався попередній проект порядку денного червневої сесії, яким згідно з рекомендаціями квітневої сесії ПАРЄ пропонувалося заслухати питання про виконання зобов’язань України перед РЄ на сесії Асамблеї 28 червня ц.р. Раханський, який як голова Постійного комітету ПАРЄ з питань культури, науки та освіти є членом Постійного комітету Асамблеї, сказав, що рішення про перенесення розгляду «українського питання» було прийнято після того, як зібрання було поінформовано про «активізацію дій Верховної Ради, Адміністрації Президента, Міністерства закордонних справ України на виконання зобов’язань нашої держави перед Радою Європи».
Чорномирдін «пакує валізи» на кінець травня
Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін прибуде в Київ наприкінці травня. За словами новопризначеного посла, зараз він проводить «активні консультації з відповідними російськими міністерствами та відомствами з питань двосторонніх російсько-українських відносин». Він також заявив, що «обговорюються питання у всіх напрямках щодо відносин України з Росією», повідомляє Інтерфакс.
Корсиці вільніше дихатиметься?
Нижня палата французького парламенту — Національна Асамблея — схвалила урядовий законопроект, який надавав би середземному острову Корсика обмежену автономію. Законопроект, який тепер повинен розглянути Сенат, має на меті припинити двадцятирічні сутички, які тривають навколо острова. Згідно з запропонованим законопроектом, корсиканська мова увійде до обов’язкової шкільної програми, острів зможе приймати більш самостійні рішення щодо захисту навколишнього середовища. Противники законопроекту, однак, побоюються, що такі кроки заохочують сепаратистів до насильницьких методів і можуть призвести до розпаду французької республіки, повідомляє Бі-Бі-Сі.