«Гамлет» і «Король Лір» піддані остракізму
Південно-африканська комісія з освіти визнала політично некоректними і рекомендувала виключити з навчальної програми п’єси Уїльяма Шекспіра «Гамлет» і «Король Лір», а також роман Джорджа Оруелла «1984». У доповіді викладацької комісії однієї з провінцій ПАР «Гамлет» був названий «євроцентричним і недостатньо оптимістичним», а «Король Лір» відтепер «не викликає зацікавленості у читачів, оскільки повний жорстокості і безвихідності, а його інтрига смішна і неправдоподібна». Антиутопію Оруелла «1984» експерти вважають такою, що містить «елемент бунту проти держави». Викладацька комісія мала на меті з’ясувати, наскільки ці книги відповідають духу і букві законів ПАР. Крім того, до уваги приймалися такі критерії, як стиль, цікавість і доступність мови.
Причини загибелі «Естонії» вирішено переглянути
Уряд Швеції вирішив провести влітку нове розслідування причин та обставин загибелі парому «Естонія». Таке рішення урядовці прийняли під тиском родичів загиблих та деяких шведських політиків, яких не задовільнили результати попереднього слідства. Головною причиною вересневої катастрофи 1994 року, яка забрала життя 852 осіб, офіційна комісія з представників Естонії, Фінляндії та Швеції назвала штормову погоду, конструкційні недоліки носового запору та перевищення швидкості судном на момент катастрофи. Однак дослідницька група німецької судноверфі Meyer Werft, на якій було побудовано «Естонію», піддала висновки офіційної комісії сумніву. На думку групи, технічний догляд за судном був вкрай поганим, тож паром міг затонути через неправильно обрану швидкість, невмілі дії екіпажу або внаслідок терористичного акту, повідомляє Інтерфакс.
Велика Британія зупининила епідемію ящуру
Інфекція ящуру у Великій Британії вже не поширюється серед великої рогатої худоби так швидко, як раніше, а кількість реєстрованих випадків зменшилася наполовину, повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на офіційні джерела. За словами одного з розробників програми боротьби з ящуром професора Девіда Кінга, оперативна ізоляція хворих тварин дала позитивні результати, але, як і раніше, необхідно дотримуватись суворого контролю за пересуванням худоби та людей.
В ПАР добилися дешевших ліків проти СНІДу
Після числених демонстрацій населення та тиску уряду Південно-Африканської Республіки 37 світових фармацевтичних компаній відкликали судовий позов проти уряду ПАР. Це дало змогу країні самостійно виготовляти та продавати дешевші версії відомих ліків проти СНІДУ. При цьому компанії не висували жодних умов і погодились оплатити всі судові витрати країни. Через жорстке протистояння імідж фармацевтів в очах споживачів значно знизився, осільки населення й уряд ПАР вважають, що компанії відстоювали свої прибутки, а не здоров’я людей.