Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

10 квітня, 2001 - 00:00

Україна та Угорщина пропонують разом рятувати Тису

Учора під час одноденної поїздки до Закарпаття прем’єр-міністр України Віктор Ющенко зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. На зустрічі в Ужгороді голови урядів обговорили необхідність об’єднання зусиль двох країн для боротьби з паводками у прикордонних районах Карпатського регіону. У спільній заяві за результатами ужгородської зустрічі сторони наголосили на необхідності створення спільної програми комплесного противопаводкового облаштування басейну ріки Тиса, оскільки сторони зацікавлені у спільному подоланні екологічних лих із застосуванням напрацьованих заходів та розробкою нових. Україна та Угорщина пропонуватимуть залучитися до цієї програми також іншим сусіднім країнам. А за забезеченням фінансового боку нового проекту планується звернутися до Європейського Союзу, міжнародних фінансових організацій, в тому числі й до Свiтового банку, та до міжнародних екологічних програм, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зленко координує нафтовий транзит у Братиславі

Учора розпочався дводенний офіційний візит до Словаччини міністра закордонних справ України Анатолія Зленка. У ході візиту міністр планував зустрітися iз президентом Словаччини Рудольфом Шустером, прем’єр-міністром Микулашем Дзуріндою, а також iз міністром закордонних справ, головою національної ради цієї країни, мером Братислави й представниками української діаспори. У ході зустрічей пан Зленко обговорить актуальні питання взаємодії двох країн у процесі інтеграції до європейських та євроатлантичних структур, а також співробітництво у різних галузях. Особливої уваги приділялося питанням координації зусиль у галузi транзиту нафти й газу. Сторони проаналізували реалізацію домовленостей двох країн, досягнутих під час грудневого візиту українського прем’єра Віктора Ющенка до Словаччини. Анатолій Зленко поміж іншим обговорював питання, пов’язані з підготовкою офіційного візиту українського Президента до цієї країни, запланованого на 12 червня цього року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Бородін не читає газет й заперечує свою провину

Учора швейцарське правосуддя висунуло офіційне звинувачення проти Павла Бородіна у відмиванні незаконно отриманих коштів. Тепер на час проведення слідства секретаря Союзу Росії та Білорусі утримуватимуть у женевській в’язниці Шан-Доллон, режим у якій набагато жорсткіший, ніж у бруклінській — телефонні розмови раз на два тижні, заборонено дивитися телевізор й читати газети. Адвокати ув’язненого, який заперечує всі висунуті проти нього обвинувачення, вже подали прошення про звільнення Бородіна на час проведення слідства й продовжують наголошують на неправомірності дій швейцарської юстиції. У Росії «абсолютно точно» встановлено, що за Павлом Бородіном немає ніякої вини, про що навіть є відповідна постанова Генпрокуратури, заявив РІА «Новости» швейцарський адвокат Бородіна Домінік Понсе.

Вони ніколи не бачили білої людини

Бразильські етнологи з Національного фонду індіанців вступили в перший контакт з невеликим плем’ям аборигенів у на південно-західній Амазонії, люди якого до цього часу ніколи не зустрічалися з представниками західної цивілізації. Співробітники Федерального бюро з питань індіанців, яке захищає корінне населення від шукачів золота та представників релігійних сект, близько години спілкувалися з тридцятьма членами племені Цохон-дьяпа. Причиною зустрічі було розслідування повідомлення про те, що плем’я піддається експлуатації з боку іншого племені — канамарі. За підрахунками, сьогодні у басейні Амазонки мешкає близько тисячі індіанців, які ніколи не зустрічалися з білими людьми, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Пекін вимагає офіційного вибачення від США

Китай продовжує вимагати від США офіційного вибачення за шпигунство в своєму повітряному просторі, повідомляє The Washington Post в матеріалі про чергову зустріч американських дипломатів з екіпажем літака-розвідника EP-3E. За даними газети, США і Китай вже декілька років спостерігають один за одним як у повітрі, так і на суші. Китай випробовує свій воєнний потенціал, а США намагаються «приміряти його на себе». Пентагон вже має в своєму розпорядженні інформацію про те, що Китай проводить випробування свого воєнного арсеналу, місце базування якого і намагався «вирахувати» американський EP-3E. «Ми нинi знову входимо в зону небезпечного для нас обох протистояння», — заявив у своєму вчорашньому інтерв’ю Колін Пауелл. Американська сторона пообіцяла приготувати чергову заяву з урегулювання зовнішньополітичної кризи між США та Китаєм, але вимушена була відмовитися до четвертої зустрічі з екіпажем і підписання угоди з Китаєм.

Газета: 
Рубрика: