Путін про віру народів у Союз Білорусі та Росії
У Москві вчора відбулося засідання Вищої Державної Ради Союзу Росії та Білорусі, приурочене до 5-ої річниці підписання договору про Союз. Раніше президент Росії Володимир Путін, приймаючи президента Білорусі Олександра Лукашенка, відзначив послідовний характер процесу зближення двох країн, що відображає, з його слів, рух двох народів до об’єднання. У свою чергу, Лукашенко заявив, що Союзна держава — політична реальність. З його слів, росіяни і білоруси «вже не іноземці» один для одного. На думку президента Росії Володимира Путіна, найважливішим досягненням за 5 років «з дня єднання народів Росії та Білорусі є зміна настрою людей», які повірили в майбутнє і перспективу Союзу, повідомляє Інтерфакс.
Вибори у Британії перенесено
Прийняти таке рішення прем’єр-міністра Тоні Блера змусили лідери партій та члени його кабінету, які зараз всю увагу зосередили на боротьбі з ящуром. Вибори до місцевих рад відбудуться третього травня, як і планувалося. В цей же день мали відбутися і вибори до парламенту. Більшість населення Великої Британії підтримує рішення перенести вибори. Опитування, проведене на замовлення газети «Санді телеграф», показало, що 63% виборців виступають проти того, щоб вибори проводились третього травня. Найважче сказати, хто вийде переможцем на нових виборах. Ні «нові лейбористи» Тоні Блера, орієнтовані на більшу інтеграцію з ЄС, ні консерватори-«євроскептики» не мають, згідно з даними опитувань, великої переваги.
У Скоп’є з’ясовують причини зіткнень
У Македонії почалися багатопартійні переговори з обговорення причин, що призвели етнічних албанців до повстання в Тетово. На зустрічі головує президент Борис Трайковськи. Етнічні албанці складають біля 30% населення Македонії, але вони стверджують, що до них ставляться як до людей другого сорту. Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомляє також, що на уряд в Скоп’є чинять тиск Європейський Союз і НАТО. Ці міжнародні організації побоюються, що ситуація може погіршитися у випадку, якщо в Македонії не буде досягнуте національне перемир’я.