Візит Президента України в Молдову перенесено
Намічений на сьогодні візит Президента України Леоніда Кучми в Молдову перенесено на пізніший термін. Як повідомила агентству Інтерфакс прес-служба президента Молдови, це пов’язано з «необхідністю більш ретельної підготовки візиту, зокрема проведення засідання міжурядової молдавсько-української комісії з питань співробітництва, в рамках якого планується підготувати і підписати ряд важливих документів». Спостерігачі в Кишиневі висловлюють думку, що відкладання візиту пов’язане також iз складною політичною ситуацією в Україні. Іншою причиною цього є також ситуація в Молдові, де в самому розпалі кампанія у справі дострокових парламентських виборів. Крім цього, Леонід Кучма і Петро Лучинський планували поїхати в Придністров’я, щоб зустрітися з лідером тираспольської адміністрації Ігорем Смирновим. Як повідомили агентству Інтерфакс джерела в Придністров’ї, Кишинів і Тирасполь не прийшли до домовленостей щодо проведення цієї зустрічі, оскільки Смирнов наполягав на зустрічі з Кучмою один на один, а президенти Молдови та України планували провести зустріч утрьох.
Бразильські в’язні збунтувалися
Щонайменше вісім чоловік було вбито під час протистояння між загонами поліції і в’язнями, що збунтувалися в одній iз найбільших тюрем Бразилії «Карандіру» в Сан-Паулу. Тривають переговори про звільнення п’яти тисяч заручників, включаючи більше тисячі дітей, яких утримують злочинці. Вони захопили в’язницю під час відвідування родичів в неділю. Тюремний священик сказав Бі-Бі-Сі, що багато хто із заручників — це родичі в’язнів, які змовилися iз своїми захоплювачами.
У Баку обговорять ситуацію на кордонах Співдружності
Завтра в Баку відбудеться чергове засідання Ради командуючих прикордонними військами країн СНД. На засіданні буде розглянуто обстановку на кордонах держав — учасниць Співдружності, а також підсумки роботи Ради командуючих прикордонними військами за минулий рік. Командуючі обговорять також проект концепції узгодженої прикордонної політики держав — учасниць СНД, пропозиції щодо зміни Положення про Раду командуючих прикордонними військами, проект плану роботи цього органу і координаційної служби на 2001 рік.
Брата Білла Клінтона чекає суд
У Каліфорнії 17 лютого заарештовано Роджера Клінтона, брата колишнього президента США Білла Клінтона. Його затримали за управління автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Спортивну машину Роджера Клінтона зупинив патруль, оскільки він не використав «поворотники». Клінтон не пройшов тестів на координацію рухів, тому його було заарештовано і доставлено в дільницю. Там у нього взяли аналіз крові і відпустили до суду, призначеного на 2 квітня. Р.Клінтон уже мав проблеми із законом — перед відходом з посади президента Білл Клінтон помилував брата, що відбував строк за зберігання наркотиків.
Проти Росії можливі санкції за відмивання грошей
Країни «сімки» попередили про можливість запровадження економічних санкцій стосовно 15 країн, що підозрюються в незаконному відмиванні грошей. У чорному списку є і Росія. Як мовиться в заяві, прийнятій за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн «сімки» в Палермо, такі заходи можуть бути схвалені вже влітку цього року. У той же час у заяві підкреслюється, що найбагатші країни світу дотримуються лінії діалогу із цими країнами і, якщо буде змога, готові надавати їм технічну допомогу для боротьби з незаконними фінансовими операціями. У чорному списку є Філіппіни, Ліхтенштейн, Ізраїль, Росія, Ліван і декілька невеликих острівних держав. У Росії поки що тільки готується закон про протидію легалізації прибутків, які мають кримінальне походження.
Бородін про політичні мотиви свого арешту
Держсекретар союзу Росії та Білорусі Павло Бородін заявив, що його арешт має політичні мотиви. Він був затриманий за міжнародним ордером за підозрою у відмиванні грошей і запроторений до нью-йоркської в’язниці в очікуванні розв’язання питання про його екстрадицію в Швейцарію. Бородін заявив кореспонденту газети «Нью-Йорк Таймс», що не став би залишати Росію, якби відчував за собою провину. З його слів, звинувачення проти нього підняті його політичними противниками в Росії. Бородін фігурує в розслідуванні справи про хабарництво в особливо великих розмірах і відмиваннi грошей при укладенні контрактів на ремонт будівель Кремля.
Позиції Йосіро Морі похитнулися
В Японії посилилися заклики до відставки прем’єр-міністра Йосіро Морі. Його популярність, а також суспільна підтримка правлячої коаліції почали різко падати з квітня минулого року через ряд скандалів і допущені ним некоректні політичні висловлювання. Однак, як відзначають оглядачі, останньою краплею стало те, як Морі відреагував на затоплення американським атомним підводним човном японського риболовецького судна і загибель 9 чоловік. Дізнавшись про це, прем’єр-міністр не перервав гру в гольф. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, його підтримують лише 9% населення.
Посольство Індії дякує за підтримку
У зв’язку з безпрецедентними людськими, майновими та іншими втратами, що спричинив рунівний землетрус, який стався на заході Індії в штаті Гуджарат 26 січня посольство Індії в Україні продовжує отримувати послання із висловленням співчуття від високопосадових урядових кіл України. Багато людей відвідало посольство Індії і висловило свою скорботу та співчуття з приводу трагедії, мовиться в поширеній індійською амбасадою заяві. Жест українського уряду, що спорядив групу медичних фахівців та рятівників до Iндії, є особливо зворушливим, повідомляється в заяві. Ця група продовжує рятувальні роботи в деяких постраждалих регіонах та надає гостро необхідну медичну допомогу. Посольство Індії висловило сердечну подяку всім тим, хто надіслав свої співчуття та підтримку індійському народу.