Український та російський президенти обговорили деталі майбутньої зустрічі
У вівторок відбулася телефонна розмова Президента України Леоніда Кучми з російським президентом Володимиром Путіним, у ході якої йшлося про питання, які передбачається розглянути під час робочої зустрічі глав держав двох країн у Дніпропетровську в першій половині лютого цього року, повідомило агентство УНІАН.
В українсько-югославських відносинах очікуються якісні зрушення
Орієнтовно в квітні цього року, під час офіційного візиту в Україну Президента Союзної Республіки Югославія Воїслава Коштунiци на запрошення Президента України, планується підписати Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Югославією, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України. Парафування зазначеного Договору, а також підписання деяких двосторонніх документів планується під час офіційного візиту в Україну міністра закордонних справ Югославії Горана Свілановича наприкінці лютого цього року. У вівторок міністр закордонних справ Анатолій Зленко прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Союзної Республіки Югославія в Україні Раде Філіпповича.
Угода між Росією і МВФ малоймовірна
Укладення угоди про співпрацю між МВФ і Росією малоймовірне, прогнозує вчорашній номер британської газети «The Financial Times». На думку видання, незважаючи на те, що президент Путін реформував податкове законодавство країни, зроблено все ж «занадто мало і занадто пізно». Однак, вказує газета, МВФ міг би і змінити свою позицію у ставленні до Росії. На сьогоднішній день Москва потребує згоди фонду на відкриття офіційних переговорів з реструктуризації боргів Паризькому клубу кредиторів. Експерти газети вважають, що реструктуризація — найкращий шлях добитися від Росії виплати заборгованості. Крім того, на Заході, як і раніше, вважають, що Путін є реформатором.
Німеччина хоче вирішити «проблему Калінінграда» до розширення Європейського Союзу
Уряд Німеччини вважає за необхідне вирішити всі проблеми, пов’язані з Калінінградською областю, до розширення Європейського Союзу на схід, внаслідок якого ця російська територія виявиться всередині кордонів ЄС. Про це заявив у вівторок державний секретар міністерства іноземних справ ФРН Крістіан Зеппель. З його слів, Брюссель повинен зробити відповідні кроки в цьому напрямі. Німецький дипломат підкреслив, що Німеччина не має ніяких «специфічних інтересів» в цьому районі і повністю визнає суверенітет Росії на «всій її території». Як зазначив Зеппель, мова йде про урегулювання конкретних проблем, в тому числі пов’язаних зі свободою пересування жителів області, підкресливши, що кордони ЄС не повинні стати для них «нездоланними». ЄС готовий розглянути будь-яку пропозицію Росії щодо цієї проблеми, сказав держсекретар.
У Казахстані обмежений показ іноземних телепрограм
Парламент Казахстану ухвалив закон, що обмежує показ іноземних програм на республіканському телебаченні. Як повідомляє «Радіо Свобода», з цього часу незалежні телерадіокомпанії Казахстану зможуть відводити російськомовним програмам всього лише 1/5 частину ефірного часу. Державне телебачення веде мовлення казахською мовою. Напередодні голосування в парламенті журналісти провели акцію протесту — в ефір не вийшла жодна програма незалежних телекомпаній Казахстану.
Стало відомо про нового російського перебіжчика в США
Колишній перший секретар російського представництва при ООН Сергій Третьяков попросив політичного притулку в США, повідомила британська телерадіокомпанія Бі-Бі-Сі. Він зробив це ще в жовтні, але жодна з сторін, очевидно, не була зацікавлена в розголошенні, і повідомлення про перехід Третьякова, а також його дружини Олени на американську сторону з’явилися в американській пресі лише у вівторок. За даними агентства АП, дипломат був одним з найближчих помічників російського представника в ООН Сергія Лаврова.
Sony відкриє інтернет-банк
Японська електронна корпорація Sony учора подала заявку на отримання банківської ліцензії, яка дозволить вже в червні відкрити власний інтернет-банк, що представляє новий напрям в бізнесі. Партнерами Sony будуть Sakura Bank і JP Morgan Chase, яким буде належати відповідно 16% і 4% в капіталі банку (він становитиме 37,5 млрд ієн, що дорівнює $325 млн). Банк буде орієнтований на роботу з активними користувачами Інтернету, які часто здійснюють купівлі в Мережі. Також Sony збирається залучати депозити в основних видах валют. За прогнозами їх об’єм досягне 600 млрд ієн через три роки після початку роботи і перевищить 1 трлн ієн через п’ять. Іншими пріоритетними видами діяльності будуть випуск і обслуговування кредитних карток, а також кредитування купівель через Інтернет. Однак аналітики сумніваються, що свіжі ідеї і інвестиції зможуть хоч якось надихнути японську банківську систему, що в останні декілька років знаходиться в стані кризи, викликаної великим об’ємом боргів.