На інавгурацію Буша-молодшого не запрошували лідерів інших країн
На інавгурацію вибраного президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша-молодшого не запрошувалися делегації іноземних держав. За даними Інтерфакс-Україна у відділі преси, освіти і культури посольства США в Україні, про це повідомив офіційний представник американського Держдепартаменту Річард Баучер у ході брифінгу, який пройшов днями у Вашингтоні. Відповідаючи на питання, чи будуть присутні на інавгурації керівники іноземних держав та інші закордонні офіційні особи, Баучер сказав: «Стандартною практикою, — і цього дотримувалися в минулому, — є те, що іноземні делегації не запрошувалися до Вашингтона з цієї нагоди. Не запрошені делегації і в цей раз. Давньою практикою уряду Сполучених Штатів є те, що посли, акредитовані у США, представляють свої керівників держави і уряду на інавгураційних заходах, і саме така інформація надана цього разу дипломатам тут, а також іншим нашим представництвам за кордоном». Церемонія інавгурації вибраного президента США пройде у Вашингтоні 20 січня. У цей час посольство України у США очолює Костянтин Грищенко.
Пішов iз життя колишній керівник КДБ СРСР
У п’ятницю внаслідок інсульту на 78-му році пішов iз життя колишній голова КДБ СРСР Володимир Семичастний. Семичастний народився 1 січня 1924 року. У 1958—1959 рр. він працював першим секретарем ЦК ВЛКСМ. Iз 1961 по 1967 рр. був головою КДБ при Раді Міністрів СРСР. Семичастний вважався одним iз найактивнiших учасників зміщення з посади першого секретаря ЦК КПРС і голови Радміну Микити Хрущова в жовтні 1964 року. У 1967 році він був відправлений Леонідом Брежнєвим у відставку з посади голови КДБ СРСР і переведений на посаду першого заступника голови Ради Міністрів Української РСР.
На парламентські вибори у Молдові — через чергу
Центральна виборча комісія Молдови приступила в п’ятницю до реєстрації кандидатів для участі в дострокових парламентських виборах 25 лютого. Голова Центральної Виборчої комісії Дмитро Ніделку повідомив, що подали необхідні для реєстрації документи Християнсько-демократична народна партія (ХДНП), Партія реформи, Партія комуністів. Документи розглядаються протягом тижня, а термін їх подачі закінчується за місяць до виборів — 25 січня. У виборчий бюлетень конкуренти будуть вписані в порядку реєстрації. За даними джерел у ЦВК, деякі лідери партій для того, щоб стати першими у виборчому бюлетені, ще напередодні вранці зайняли чергу біля дверей Центрвиборчкому. Документи на реєстрацію вже здали 10 незалежних кандидатів. Вибори у парламент Молдови, у який має бути обрано 101 депутата, відбуваються за пропорційною системою — для партій встановлений поріг у шість відсотків, для незалежних кандидатів — у три відсотки.
Новий держсекретар США сподівається зустрітися зi Зленком
Сполучені Штати Америки надають великого значення розвитку відносин з Україною, заявив новопризначений державний секретар США Коллін Пауелл. У листі до міністра закордонних справ України Анатолія Зленка глава американського зовнішньополітичного відомства завірив, що зробить все можливе для подальшого зміцнення двосторонніх відносин, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі МЗС України. Пауелл подякував міністру за поздоровлення з нагоди призначення на посаду держсекретаря. Також він висловив надію найближчим часом особисто зустрітися з українським міністром.
Делегація ПАРЕ стурбована ситуацією в Чечні
Делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи виразила заклопотаність через те, як Росія реагує на скарги про порушення прав людини в Чечні. Лорд Джадд, який очолює делегацію, направлену на Північний Кавказ ПАРЄ сказав, що з 500 випадків порушень прав людини, представлених російським офіційним особам, тільки 5 було передано до суду. На вчорашній день якраз був призначений дводенний візит до Чечнi, за підсумками якого асамблеї буде представлена доповідь. На основі цієї доповіді асамблея на своєму засіданні в кінці січня буде переглядати прийняте в минулому році рішення про позбавлення Росії права голосу.
Найвередливіший пасажир... миша
Боінг-767 швейцарської авіакомпанії Balair не зміг вилетіти з аеропорту Цюріха — на його борту була виявлена миша. Мишу знайшов у літаку, що прилетів iз Домініканської республіки, один із пілотів. Рейс в Мехіко був відкладений, і двомстам пасажирам довелося заночувати в Цюріху, поки фахівці вели посилену операцію з піймання звірятка, повідомляє Бі-Бі-Сі. Не допомогли навіть мишоловки зi швейцарським сиром. Представник компанії висловив побоювання, що миша могла перегризти кабелі всередині літака і пошкодити їх. Це вже не перший подібний випадок, і в минулому для вирішення проблеми довелося залучити до допомоги кота.
Камбоджа буде судити винних у геноциді
Камбоджа зробила ще один крок до створення спеціального трибуналу для суду над колишніми членами уряду Червоних кхмерів. Учинений ними геноцид позбавив життя понад мільйона чоловік. Верхня палата парламенту ратифікувала відповідне законодавство. Згідно угоди з ООН, до трибуналу увійдуть як камбоджійські, так й іноземні судді. ООН проте виразила заклопотаність деякими суперечливими положеннями в камбоджійському законодавстві. Уряд Камбоджі виразив упевненість у тому, що виниклі розбіжності будуть усунені. Кореспондент Бі-бі-сі в Пномпене повідомляє, що впевненості у проведенні процесу тут все ж таки немає.