Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

28 грудня, 2000 - 00:00

Спiвробiтництво України та Алжиру має «багатообiцяючі» перспективи

Про це йшлося на зустрiчі голови Верховної Ради Iвана Плюща з послом Алжирської Народної Демократичної Республiки в Україні Шерiфом Шихi, що відбулася у середу на прохання останнього. Ш.Шихi зазначив, що за результатами минулого року Алжир посів одне з перших мiсць серед торговельно-економiчних партнерiв України та перше мiсце серед торговельно-економiчних партнерiв арабських країн та країн Африки. На думку посла, Україна та Алжир мають схожий як полiтичний, так i економiчний розвиток, а вiдносини мiж ними мають глибокi коренi. Алжир має великий досвiд у спiвробiтництвi з колишнiм Радянським Союзом, у якому Україна мала, за словами І.Плюща, «велику вагу». На думку спiкера, Україна могла б спiвпрацювати з Алжиром у навчанні алжирських студентiв в Українi, як це було за часiв Радянського Союзу. Двосторонні вiдносини мають також хорошу перспективу, особливо в будiвництві трубо- та шляхопроводiв та в освоєннi надр, сказав І.Плющ.

Росія попереджає США про протиракетну оборону

У разі виходу США з договору по ПРО 1972 року Росія вживе заходи у відповідь, заявив міністр оборони Російської Федерації маршал Ігор Сергеєв у ході свого офіційного візиту до Ірану. Російський міністр не деталізував, якими саме будуть дії Москви. Експерти київського Центра досліджень армії, конверсії і роззброєння повідомили кореспонденту УНІАН, що, на їхню думку, заява глави російського оборонного відомства пов’язана із укладенням США нового контракту на 6 млрд. $ з корпорацією «Боїнг» на продовження робіт по створенню системи національної ПРО. Згадані експерти вважають, що постановка на бойове чергування вже трьох груп сучасних міжконтинентальних балістичних ракет «Тополь-М» iз дальністю польоту 10 тис. км не буде адекватною відповіддю на вихід США з Договору ПРО, тому Росія буде активізувати військово- технічну співпрацю з країнами-антагоністами США, зокрема з Іраном, Іраком, Північною Кореєю, Сірією, Лівією. За повідомленням російського телеканалу ОРТ, основним питанням, що обговорюється на переговорах делегацій військових відомств РФ і Ірану, якраз і буде перспектива розвитку двосторонньої військово-технічної співпраці.

Японія призупиняє ядерний реактор станції Токаї

Японія розпочала роботи з відключення атомного реактора станції Токаї у префектурі Ібаракі на північному сході країни потужністю 1,1 млн. кВт після того, як сталася поломка у водяній помпі, повідомляє УНІАН iз посиланням на агентство «Рейтерс». За словами речника японського міністерства міжнародної торгівлі та промисловості, поломка сталася на другому реакторі станції. Радіоактивне забруднення довкіллю не загрожує. Вимкнення реактора робиться з метою перевірки техніки безпеки станції, і через два тижні реактор знову буде увімкнено, сказав речник. В Японії працює 51 атомний реактор, котрі дають 30% електроенергії, що виробляється в країні. Але через низку інцидентів, зокрема атомної аварії у вересні 1999 року, під час якої загинули два працівники станції, серед японців зростає недовіра до АЕС. Відтак японські АЕС приділяють велику увагу безпеці станцій і здійснюють на них перевірки, навіть при незначних ускладненнях.

Газета: 
Рубрика: