Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

23 грудня, 2000 - 00:00

«Українсько-американські відносини — без змін»

Голова Верховної Ради України Іван Плющ переконаний, що з обранням Джорджа Буша президентом США не станеться серйозних змін у відносинах між Сполученими Штатами та Україною. «Сподіваюся, що новий виток наших відносин буде значно активнішим і результативнішим», — сказав учора спікер під час зустрічі з послом США Карлосом Паскуалем. Плющ також висловився за необхідність активізації співпраці міжпарламентських груп дружби та висловив побажання, щоб Україну відвідали представники Конгресу й ділових кіл США. За його словами, в цей час інвестиційний клімат в Україні значно поліпшився, тому можна сподіватися на активнішу участь американського капіталу в українській економіці. Спікер зазначив, що поновлення фінансування України з боку міжнародних фінансових структур «послужило добрим сигналом» і для приватних інвесторів. У свою чергу Паскуаль висловив надію, що тепер в України з’явиться можливість реструктуризувати борги перед Паризьким клубом.

40 вiдсоткiв населення планети — в демократичних країнах

У нинішньому році збільшилася кількість людей, які проживають в демократичних країнах, що забезпечують захист прав людини. Згідно з опублікованою доповіддю американської правозахисної організації «Фрідом хаус», зараз нараховується 86 таких країн, населення яких становить 2,5 млрд. чоловік, тобто понад 40% населення планети. 1,4 млрд. чоловік можна вважати «частково вільними», тоді як 2,2 млрд. або 35,5% населення землі проживають в країнах, що не дотримуются демократичних прав і свобод. До таких країн «Фрідом хаус» відносить, зокрема, Афганістан, Кубу, Ірак, Лівію, КНДР, Саудівську Аравію, Судан, Сірію і Туркменістан. Навпаки, за оцінкою американських правозахисників, в нинішньому році прогресу на шляху до демократії досягли, серед інших, Хорватія, Мексика, Югославія, Філіппіни, Тайвань, Індонезія. Росію, Україну, Азербайджан і декiлька інших держав віднесено до ряду країн, де свобода і демократія поступово відступають.

НАТО відкриє інформаційний центр у Москві

НАТО планує відкрити свій інформаційний центр у Москві потому, як його було закрито торік під час натовських бомбардувань Югославії, повідомив учора речник російського МЗС Володимир Ашуров. Щоправда, він не назвав точної дати відкриття офісу Північноатлантичного альянсу, хоча підкреслив, що основне питання полягає зараз тільки в тому, аби знайти приміщення для Центру. Очікується, що його буде знову відкрито десь у 2001 році. Відносини Росії та НАТО були дуже ускладненими через бомбардування Югославії західним військовим блоком. Проте на минулотижневій Постійній спільній раді НАТО — Росія міністри «підкреслили важливу роль, яку відіграватиме інформаційний центр НАТО для вдосконалення громадського взаєморозуміння» відносин між Альянсом та Москвою, говориться в спеціальній заяві. Постійна спільна рада була заснована в 1997 році для покращення зв’язків між колишніми ворогами в часи «холодної» війни.

За матеріалами агентства АП

Газета: 
Рубрика: