Ізраїльський парламент дав «зелене світло» Нетаньягу
Кнесет схвалив у попередньому читанні закон, який повинен дозволити колишньому прем’єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньягу взяти участь у майбутніх виборах прем’єр-міністра. Відповідно до нині чинного законодавства, балотуватися на посаду голови уряду може тільки депутат ізраїльського парламенту. На підтримку цього закону в попередньому читанні проголосували 67 депутатів, «проти»—35. Після розгляду в парламентській комісії він має бути затверджений у першому, другому і третьому читаннях.
ООН оголосила війну організованій злочинності
Першу в історії Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної злочинності підписано на конференції ООН, що відкрилася в італійському місті Палермо, з питань боротьби з організованою злочинністю. У ній беруть участь представники 150 країн. Держави, що підписали конвенцію, беруть на себе зобов’язання внести до своїх карних кодексів положення, котрі передбачають покарання за участь в організованих злочинних об’єднаннях, відмивання грошей, корупцію і дії, які чинять перешкоди відправленню правосуддя. Як заявив присутній на відкритті конференції генеральний секретар ООН Кофі Аннан, цей документ покликаний стати «наріжним каменем у боротьбі за правову державу». Він підкреслив, що кримінальні угруповання скористалися процесами глобалізації й використовують найсучасніші технології для організації злочинного бізнесу. Тим часом, за словами Аннана, досі зусилля світової спільноти, спрямовані на боротьбу з ними були розрізненими, а засоби й методи — застарілими. Очікується, що крім конвенції учасники конференції підпишуть два інших документи, що стосуються торгівлі «живим товаром» і нелегальних шляхів переправлення іммігрантів.
Турецька поліція протестує вже два дні
Тисячі турецьких поліцейських учора пройшлися маршем протесту за підвищення їм заробітної платні та виступили проти амністії, згідно з якою будуть звільнені злочинці. Прокурор Туреччини Сейфеттім Ердем у свою чергу відповів на незвичайний спалах гніву правоохоронців оголошенням слідства з приводу того, чи протестанти не порушили законодавства країни, яке забороняє несанкціоновані демонстрації. Наразі відомо, що в південно-турецькому місті Адана поліцейські-маніфестанти прорвали блокаду спецзагонів, які намагалися зупинити марш, який розпочався ще у вівторок. Упродовж свого вівторкового маршу в Стамбулі сотні поліцейських вийшли на демонстрацією з піднятою над головами зброєю, вимагаючи вільного використання зброї для самозахисту. Правоохоронці також скаржилися на те, що їхня зброя застаріла й потрібна вже нова. Протести стражів порядку були спричинені нападом на поліцейський автобус у понеділок, унаслідок якого двоє правоохоронців загинули, а 11 було поранено.
У Зімбабве триває «полювання» на білих
Було вбито ще одного зімбабвійського «білошкірого» фермера й поранено його сина нападниками, яких підтримує нині чинна влада Зімбабве, повідомили учора сільськогосподарники країни. 70- річний Генрі Елсворт став сьомою «білою» жертвою в Зімбабве з лютого цього року, коли було вчинено напад більш ніж на 1700 маєтків «білих» фермерів країни. Убитий був колись юристом у парламенті з переважно «білими» депутатами в Родезії (так називалося Зімбабве до отримання незалежності). Він був відвертим критиком партії нинішнього зімбабвійського президента Роберта Мугабе, який фактично і спровокував напади на ферми «білошкірих» проведенням своєї земельної реформи. Суть останньої полягає в поверненні корінному населенню країни земель, якими оволоділи «білі» після свого переїзду з Європи.