Путін проти «невиправданого лібералізму і соціальної демагогії»
Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що, в найближче десятиліття Росії не потрібні експерименти, засновані на «невиправданому лібералізмі і соціальній демагогії». «Країні необхідне десятиліття стійкого, спокійного розвитку. Без різного роду шарахань», — заявив він учора в своєму звіті про роботу уряду, виступаючи перед депутатами Держдуми. На його думку, Росія до 2020 року має увійти до п’ятірки найбільших економік світу. «У майбутньому десятилітті треба збільшити продуктивність праці мінімум у два рази, а в ключових галузях російської економіки — в три-чотири рази», — підкреслив Путін. На думку спостерігачів, російський прем’єр у черговий раз позиціонував себе як представника консервативної лінії в правлячому «тандемі». Російський прем’єр також дав зрозуміти, що він розглядає рекомендації європейських країн щодо побудови економічної політики як загрозу суверенітету Росії. Путін закликав до створення в Росії нової моделі економічного розвитку. «Нафтовий бум» не повинен нікого розхолоджувати, він лише підкреслює необхідність швидкого переходу до нової моделі економічного розвитку, вважає прем’єр Росії. При цьому, він заявив і про необхідність «запустити нову хвилю» індустріального, технологічного розвитку Росії і створити умови для залучення довгострокових, «розумних» інвестицій і передових технологій. Путін також сказав, що уряд гарантує виконання всіх соціальних зобов’язань перед громадянами країни за будь-яких умов.
Рауль Кастро заручився підтримкою свого брата
Рауль Кастро, який займав пост другого секретаря Комуністичної партії Куби, очолив її, ставши першим секретарем. Відповідне рішення було одноголосно прийняте на з’їзді партії в Гавані. Виступаючи перед присутніми, Кастро заявив, що Куба потребує «систематичного омолоджування» владних структур. А віднині політичне керівництво вибиратиметься максимум на два п’ятирічні терміни. За словами кубинського лідера, партійне керівництво потребує оновлення і повинне піддати себе жорсткій самокритиці. Несподівано для всіх на зборах з’явився і колишній президент Куби Фідель Кастро. Як вважають експерти, своєю появою лідер кубинської революції висловив згоду з політикою, яку проводить його брат Рауль. Серед інших рішень з’їзду — дозвіл на продаж і покупку житла, що було заборонено робити з 1959 року після революції. До цих пір кубинцям дозволялося лише заповідати житло своїм дітям або обмінювати його на іншу житлоплощу за допомогою складних і нерідко корупційних схем. Нагадаємо, що компартія Куби не збиралася на з’їзд 14 років і метою нинішнього форуму стало реформування політичної системи країни.
Оголошено конкурс на пам’ятник жертвам смоленської авіакатастрофи
Міністерство культури і національної спадщини Польщі у співпраці з Міністерством культури Росії оголосили про проведення міжнародного скульптурно-архітектурного відкритого конкурсу на створення пам’ятника жертвам авіакатастрофи під Смоленськом. У ній загинули польський президент Лех Качиньський і ще 87 пасажирів і 8 членів екіпажу, які прямували на пам’ятні заходи до Катині. У конкурсному регламенті йдеться, що пам’ятник заввишки не більше п’яти метрів «з твердого матеріалу високої якості» буде встановлений на території Росії, на тому місці, де 10 квітня 2010 року сталася авіакатастрофа. При цьому, як наголошується в регламенті, повна вартість виконання робіт з установки пам’ятника з урахуванням благоустрою території не може перевищувати 1 млн. євро. До участі у відкритому конкурсі запрошуються скульптори або творчі колективи з усього світу. Переможець, якого вибере міжнародна конкурсна комісія, отримає премію — 15 тисяч євро. На свій розсуд, журі може присудити також винагороди за друге і третє місця (премія 10 тисяч і 5 тисяч євро відповідно). Результати конкурсу оголосять до 1 січня 2012 року.
Білла Гейтса видворили з Бразилії
Засновник американської комп’ютерної корпорації Microsoft Білл Гейтс покинув Бразилію на вимогу властей країни, оскільки екіпаж човна, на якому він здійснював амазонський круїз, не мав ліцензії на роботу. У Гейтса та його друзів, які здійснювали круїз річкою Ріу-Негру, були в порядку всі документи, зокрема туристичні візи. Проте у членів екіпажу човна дозволу на роботу не було. У зв’язку з цим власті Бразилії прийняли рішення оштрафувати американських туристів і наказали впродовж трьох діб виїхати з країни.