«Втеча мізків» з України за програмою обміну
В Україні розпочинається щорічний конкурс за програмою академічного обміну ім. Фулбрайта. Переможці отримають стипендії терміном на один або два семестри наступного навчального року для проведення досліджень і викладання в університетах США. Особлива увага приділятиметься проектам, які сприяють розбудові в Україні демократичного суспільства з ринковою економікою. Претенденти премії повинні мати ступінь кандидата або доктора наук і вільно розмовляти англійською мовою. У вересні-жовтні по всій Україні пройдуть семінари з оформлення анкет. Програма ім. Фулбрайта існує більш ніж у 100 країнах світу. Вона дає можливість фахівцям різних сфер знань проводити дослідження та викладати в університетах США. За останні 8 років понад 130 українських науковців стали учасниками Програми.
ІРА порадувала Лондон співпрацею
Марті Ахтісаарі та Сіріл Рамафоса, призначені інспекторами процесу роззброєння Ірландської республіканської армії (ІРА), повідомили вчора результати своєї першої перевірки на місцях знищення зброї ірландських сепаратистів. У спільній заяві британському уряду інспектори висловили задоволення цілком безпечними сховищами колишнього арсеналу повстанців, а також з приємністю відзначили бажання представників ІРА до співпраці з інспекторами. Британський прем’єр-міністр Тоні Блер, керуючись неочікуваними результатами цієї перевірки, назвав розвиток подій у Північній Ірландії «помітним кроком уперед». У той же час партія протестантів Великої Британії Ольстерські Юніоністи повідомила, що перші перевірки, які пройшли лише на кількох сховищах, не можуть відбивати повну картину ходу роззброєння.
ЄС критикує зiмбабвiйськi вибори
Спостерігачі з Європейського союзу, які були присутні на парламентських виборах у Зімбабве, заявили, що не можуть назвати їх ані чесними, ані справедливими. Голова європейської місії П’єр Шорі відзначив, що в ході підготовки до виборів уряд Зімбабве не визнавав верховенства закону. У той же час представники уряду, а також «партії влади» ЗАНУ-ПФ підкреслюють, що опозиційні партії мали достатньо вільний доступ до народу через пресу, а ті незначні порушення, які були зафіксовані спостерігачами, нібито не могли вплинути на результати виборів. Згідно з повідомленням Рейтерс, поки учора відбувався у Зімбабве підрахунок голосів, правозахисники повідомили, що в суботу, у перший день голосування, було побито п’ятьох членів опозиційних сил прихильниками урядової політики. Трьох із них одразу ж було доставлено в шпиталь, ще про двох досі нічого невідомо. За повiдомленням агентств АП, Iнтерфакс