Тайвань «тягнеться» до Китаю
Новий президент Тайваню Чень Шуйбянь запропонував главі Китаю Цзянь Цземіню провести зустріч за прикладом нещодавнього історичного саміту голів Північної та Південної Кореї. Президент Тайваню закликав свого китайського колегу «зустрітися і потиснути один одному руки». Сенсаційними стали його слова про те, що «коли ми будемо діяти відкрито, керуватися доброю волею, то в майбутньому, можливо, ми прийдемо до визначення єдиного Китаю, прийнятного для обох сторін». Пекін же відмовлявся поновлювати переговори доти, поки Тайвань не визнає, що острів є невід’ємною частиною Китаю і не може претендувати на особливий статус. Рівно місяць тому президент Тайваню уже виступав із подібною ініціативою до Китаю. Тоді правителів Піднебесної ця пропозиція не зацікавила. Передбачається, що і тепер Китай навряд чи погодиться на проведення подібного саміту.
Чергова різанина в Індонезії
Щонайменше 116 осіб загинуло і 70 було поранено під час учорашньої збройної сутички між християнською та мусульманською громадами на індонезійському острові Хальмахера, розташованому на 2500 кілометрів на південний схід від Джакарти. Індонезійська поліція заявила, що серед загиблих було 108 християн і 8 мусульман. Офіційне агентство новин Антара повідомило, що сутичка сталася в заселеному християнами селищі Дума i тривала майже годину. Було спалено до тла 292 будинка і церкву. Антара стверджує, що знаряддям убивства була саморобна вогнепальна зброя, гранати, луки та стріли. Втім, місцевий священик зателефонував АП й розповів, що деякі мусульманські нападники були озброєнні справжньою військовою автоматичною зброєю. Вчорашня різанина була останнім спалахом насильств у майже 18-місячній війні між мусульманськими та християнськими громадами на Молуккських островах, жертвами якої стало понад 2500 людей.
Штати міняють лексику щодо країн-парій
Адміністрація Клінтона, яка багато років застосовувала санкції проти «країн-парій» і дивилася на них із підозрою, несподівано заявила, що відтепер таких країн не існує. Натомість з’явилися «країни, які викликають стурбованість». Держдепартамент застосовував перший термін до семи країн: Куби, Ірану, Іраку, Лівії, Північної Кореї, Судану та Сирії, — які, на думку американського зовнішньополітичного відомства, є спонсорами тероризму. Зміну офіційної лексики проголосила держсекретар Мадлен Олбрайт у день, коли уряд США пом’якшив санкції проти Північної Кореї. Речник Держдепартаменту Річард Бушнер пояснив, що тим самим адміністрація сигналізує про зміни в підході до країн із цього списку. І Бушнер, який дебютує на новій посаді, вважає, що в таких країнах внутрішні реформи матимуть більший шанс здійснитися при більш витонченій американській лексиці. За матеріалами агентства АП