Франція готує нову резолюцію щодо ситуації в Лівії
Міністр оборони Франції Жерар Лонге заявив, що Рада Безпеки ООН має ухвалити нову резолюцію щодо Лівії, завдяки якій НАТО зможе воювати до зміни режиму Муаммара Каддафі. «У резолюції 1973 нічого не сказано про подальшу долю Муаммара Каддафі. Але я гадаю, дуже важливо, що на зміні режиму наполягають США, Велика Британія і Франція, а тому настане день, коли буде ухвалено і цей документ», — заявив Лонге в інтерв’ю французькому радіо. У свою чергу, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен на конференції в Берліні погодився, що операцію в Лівії треба продовжувати. За його словами, Альянс має домогтися, щоб цивільному населенню в країні ніщо не загрожувало. Нагадаємо, раніше Барак Обама, Девід Кемерон і Ніколя Саркозі оприлюднили спільну заяву, в якій говорилося про те, що завершення операції в Лівії без повалення режиму Каддафі стане «зрадою» щодо лівійського народу.
Сирійські демонстранти захопили площу в місті Хомс
Антиурядові демонстранти зайняли центральну площу міста Хомс, який є третім за величиною у Сирії. Маніфестанти стверджують, що не підуть з вулиць, поки їх вимоги про скасування надзвичайного стану і звільнення політичних в’язнів не буде виконано. Представники МВС Сирії заявили, що масові заворушення в країні досягли масштабів збройного повстання, силовики також попередили про намір відновлювати порядок з усією рішучістю. У неділю 17 квітня в Хомсі під час зіткнень протестувальників з поліцією, що відбулися після смерті в ув’язненні місцевого старійшини, загинуло вісім осіб. Усього ж, за даними правозахисних організацій, за минулий місяць у Сирії в таких сутичках загинуло близько 200 осіб. Президент Сирії Башар Асад, що править країною останні 11 років і який успадкував президентське крісло від свого батька, оголосив, що найближчим часом надзвичайний стан, який триває 48 років, буде скасовано. У той же час, опозиція заявляє, що самих обіцянок недостатньо. За словами представників мітингувальників у Хомсі, довкола центральної площі учасники демонстрації встановили блок-пости для того, щоб до них могли приєднатися лише беззбройні громадяни. Один з демонстрантів розповів агентству Франс прес, що всього на площу Аль-Саа вийшло більше 20 тис. людей, і присутні там вирішили перейменувати її в Тахрір — за аналогією з Каїром. Офіційні сирійські ЗМІ тим часом повідомляють, що в Хомсі кілька високопоставлених військових і членів їх сімей потрапили в засідку і були жорстоко вбиті.
Португальські ліві — уряду: «Не дайте себе пограбувати!»
Позавчора десятки прихильників лівих партій вийшли до Міністерства фінансів Португалії із гаслами «Не дайте себе пограбувати!», «Боріться з ними» та «За ліву патріотичну політику!». Ці протести пов’язані з приїздом представника Міжнародного валютного фонду до Лісабону і початком переговорів із португальським урядом щодо надання пакету допомоги на суму 80 млрд. євро і визначення відсоткової ставки, за якою цій країні доведеться повертати цю позику. Надання допомоги буде обумовлено висуненням нових вимог до Португалії щодо скорочення бюджетних витрат.
Сім’я Обами заробила майже 2 млн. дол.
Барак і Мішель Обама заробили в 2010 році близько 1,8 млн. доларів, повідомляється в податковій декларації президентської пари, яку оприлюднив днями Білий дім. Офіційна зарплата президента США становить 395 тис. доларів, остання частина заробленої в 2010 році суми надійшла до «родинної скарбниці» Барака і Мішель Обами від продажу книг, написаних президентом. Саме зменшення продажів книг Обами і стало причиною падіння прибутків його сім’ї більше ніж на 3 млн. доларів порівняно з 2009 роком. У 2010 році президент Обама і його дружина сплатили більше 500 тис. доларів у вигляді федеральних податків і податків штату Ілінойс, де вони мешкали до переїзду до Вашингтона. Окрім цього ними було виплачено 245 тис. доларів кільком десяткам добродійних організацій, що становить близько 14,2% їхнього річного прибутку. Велику частину цих грошей — більше 131 тис. доларів — отримала організація Fisher House Foundation, що надає безкоштовне чи дешеве житло американським ветеранам, які проходять курс лікування. Нагадаємо, що 2009 рік — перший рік президентства Обами — приніс президентові і його сім’ї 5,5 млн. доларів в основному від продажів книг Dreams of My Father («Мрії мого батька») і The Audacity of Норі («Зухвалість надії»).
Пулітцерівська премія — за критику корупції в Росії
Журналісти газети The New York Times Кліффорд Леві та Елен Баррі отримали премію в номінації «Висвітлення міжнародного життя». Вони багато писали про гучну справу Михайла Ходорковського, про недосконалість судової системи в Росії, корупцію в правоохоронних органах і судових інстанціях. Вони також писали про те, що інститут присяжних не може вплинути на результат серйозних процесів. Оскільки державу ніколи не влаштовувало, що рішення прийматимуть звичайні люди. Журналісти також зазначали, що кількість справ, які розглядають присяжні, поки дуже незначна й це нововведення не дає ефекту. Премію в іншій престижній номінації «Розслідування» присудили некомерційному веб-сайту Propublica й тій же The New York Times. А їхні колеги з The Los Angeles Times узяли винагороду за висвітлення теми корупції місцевої влади в каліфорнійському місті Белл, де чиновники собі встановили небувало високі зарплати. Пулітцер The Wall Street Journal принесла редакційна колонка, присвячена дебатам щодо законодавства у сфері охорони здоров’я. А The Washington Post, яка торік отримала найбільшу кількість премій, і цього року удостоїлася лише однієї — у «новинній фотографії». Розмір Пулітцерівської премії становить 10 тисяч доларів.