Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 червня, 2000 - 00:00

Новий заколот в Тихоокеанському регіоні

Учора в столиці Соломонових островів Хоніарі озброєні повстанці з острова Малаїти захопили прем’єр-міністра цієї країни Бартоломео Улуфа-алу і вимагають його відставки. Представник повстанців Ендрю Нурі заявив, що вони прагнуть завадити розколу держави через етнічні чвари та насилля в регіоні. У країні вже 18 місяців точиться конфлікт між повстанцями з острова Малаїта й Рухом визволення Ісатабу, який прагне вигнати з острова Гвадалканал тисячі мігрантів з Малаїти. За цей час 50 осіб були вбиті чи зникли безвісти, ще 200000 були змушені залишити свої домівки. Події на Соломонових островах — це вже друга спроба державного перевороту в країнах Тихооканського басейну за останні кілька тижнів. Більш ніж два тижні тому озброєні повстанці захопили прем’єр-міністра Фіджі й тридцять парламентаріїв.

Індонезія пережила найстрашніший землетрус

Унаслідок потужного землетрусу й кількох десятків сильних поштовхів на острові Суматра в неділю вночі загинуло щонайменше 44 особи, сотні отримали тяжкі поранення, тисячі лишилися без даху над головою. Індонезійська метеорологічна служба повідомила, що сила поштовхів сягала 7,3 бала, острів трясло упродовж кількох хвилин. Справжня паніка розпочалася в найбільшому місті Бенгкулу, де проживає близько 1,2 млн. мешканців: ті, кому пощастило вижити, самотужки розгрібають завалені будівлі, сподіваючись знайти когось живого. Очевидці повідомляють, що шпиталі острова переповнені пораненими. Декого з постраждалих доводиться лікувати просто неба, бракує медперсоналу. Острів повністю знеструмлено, через пошкодження системи водопостачання — на острові великий брак питної води. Згідно зі статистичною інформацією, сильнішого землетрусу, ніж позавчора на Суматрі, в західній частині Індонезії ще не було зареєстровано.

«Титанік» повертається?

Південно-африканський магнат Сарел Гус збирається збудувати найбільший у світі корабель, який переважатиме за розміром сумнозвісний «Титанік», що потонув 1912 року. Хоча такий чудо-корабель коштуватиме понад 500 млн. фунтів стерлінгів, наміри у Гуса серйозні, — заявив цими днями газеті «Зіс із Ландон» речник північно-ірландської верфі «Харланд енд Волфф». За його словами, південно-африканський бізнесмен уже давно працює над планами будівництва «Титаніка-2» і вже вклав чималу суму у цей проект. Цього тижня Гус знову приїздить до Белфаста, щоб продовжити переговори щодо будівництва свого дітища.

Середземне море «розповіло» таємниці старовини

Археологи Франції та Єгипту знайшли на дні Середземного моря залишки затоплених міст, відомих до цього лише із древньогрецьких міфів. Учені кажуть, що місто, виявлене в бухті Абу Кір неподалік від єгипетського порту Александрія, було одним із найрозвиненіших центрів світової культури за часів фараонів. Знайденим на глибині 6—9 метрів руїнам близько 2500 років. Археологи вважають, що вони належать древнім містам Геракліон, Канопус і Менотіс, зруйнованим унаслідок землетрусу. Про конкретні результати багатомісячних досліджень під водою учасники проекту збираються незабаром розповісти журналістам.

Голод примусив вагітну таїландку «взяти» банк

Учора вночі у Бангкоку поліція заарештувала двадцятиоднорічну Супарту Фандуанг, яка на восьмому місяці вагітності вирішила пограбувати банк. Жінку покинув чоловік, залишивши її без жодних засобів до існування. Майбутня мати проникла до приміщення банку, розбивши молотком скляні двері. Налякана Супарта пояснила поліцейським, які приїхали відразу як спрацювала сигналізація, що їй потрібні були гроші, аби не вмерти з голоду. Поліція знайшла в неї лише 11 батів (0,28 долара).

Газета: 
Рубрика: