Китайський президент називає наступника
Президент КНР Цзян Цземінь заявив, що не балотуватиметься на посаду генерального секретаря на черговому з’їзді компартії, який відбудеться 2002 року. Натомість у приватній розмові із членами політбюро він попросив своїх однопартійців підтримати віце-президента Ху Цзіньтао. Більше того, Цзян наголосив, що у постійних членах політбюро мають залишитися лише 57-річний Ху і голова консультативного політичного органу КНР 65-річний Лі Жуіхуань. Водночас 73-річний генсек, який два строки поспіль очолював компартію Китаю, натякнув, що сам обійме пост голови військової комісії, відомої тим, що її очолював архітектор китайських реформ Ден Сяопін.
Кусючий «любовний вірус»
Федеральне Бюро Розслідувань Сполучених Штатів розпочало слідство, намагаючись з’ясувати походження комп’ютерного вірусу, який уразив електронні системи в усьому світі. Лише в Штатах від цієї електронної зарази постраждало понад триста тисяч комп’ютерів, у тому числі системи у таких ключових урядових установах, як Держдепартамент, міністерство оборони і ЦРУ. Втім офіційні представники стверджують, що вірус не вразив файли, які містять таємну інформацію. Фахівці вважають, що так званий «любовний вірус», який містився в електронному повідомленні під назвою «Я тебе кохаю», було запущено на Філіппінах.
Червоний Кен повертається в Лондон
На перших в історії столиці Великої Британії виборах мера здобув перемогу незалежний кандидат Кен Лівінгстон. Цей харизматичний політик здобув прiзвисько Червоний Кен ще в часи правління консервативного уряду Маргарет Тетчер. Тоді він був головою Великої Ради Лондона, яка під його керівництвом славилася великими витратами на соціальні програми міста. 1986 року «Залізна леді» скасувала самоуправління у британській столиці. Тепер новий мер дошкулятиме нинішньому прем’єр-міністру Тоні Блеру. Деякі коментатори навіть назвали вчорашній день «чорним» для британського прем’єра.
Засуджено колишню першу леді Бразилії
Бразильський федеральний суд засудив дружину колишнього президента країни Розану Коллор до 11-річного ув’язнення. Суд визнав її винною у присвоєнні декількох сотень тисяч доларів із очолюваного нею благодійницького фонду. Розана Коллор нагріла руки, закуповуючи для допомогового фонду Легіон сухе молоко за цінами, вищими на 40 відсотків проти ринкових. До речі, її чоловік Фернандо Коллор де Мелло, ставши за допомогою антикорупційних гасел президентом 1989 року, через три роки подав у відставку, щоб уникнути імпічменту.