ХДС очолила «схiдна» жінка
Делегати Християнсько-демократичного союзу Німеччини ухвалили історичне рішення на партійному з’їзді в Ессені. Вони поклали край 50-річному домінуванню сильної статі у високій політиці, уперше обравши головою партії жінку Ангелу Меркель, уродженку колишньої НДР. За 45-річну Меркель, яка має лише десятирічний політичний досвід, проголосувало майже 96 відсотків делегатів, повiдомило АП. Після оголошення результатів голосування новий вождь ХДС заявила: «Ми повертаємося і хочемо знову бути першими: наша мета перемогти на загальних виборах 2002 року». Меркель пообіцяла своїм соратникам сприяти відродженню партії, репутація якої сильно постраждала після фінансового скандалу із чорними партійними касами. Внаслідок цього скандалу пішов у відставку попередник Меркель Вольфганг Шойбле. Останній у прощальній промові сказав, що партія засвоїла урок і час кулуарної політики канув у минуле.
Масхадов назвав «провокаторiв війни»
Президент Чечні Аслан Масхадов заявив у телефонному інтерв’ю «Німецькій хвилі», що нова війна на Північному Кавказі є наслідком «змови кремлівської адміністрації, фінансової олігархії — людей, які хотіли прийти до влади, а також місцевих провокаторів». За словами Масхадова, початок війни було профінансовано олігархами Росії, у першу чергу Березовським. А з чеченської сторони до цього доклали руки Удугов і Басаєв. Чеченський лідер ще раз наголосив, що Удугов, «Кавказ-центр» — це ворожі й опозиційні як президентові, так і урядові особи та структури. Масхадов визнав, що підпорядковані йому загони втратили півтори тисячі осіб. За його словами, нині чисельність його війська становить майже 23500 тисяч осіб, причому ця цифра постійно збільшується.
Вступ до ВТО — дорога до Євросоюзу
Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на нараді- семінарі керівників підрозділів зовнішніх зв’язків наголосив, що готовність країни до інтеграції в Європейський Союз визначатиметься насамперед внутрішніми чинниками. За словами міністра, основним показником ефективності діяльності органів виконавчої влади з євроінтеграції буде членство у Всесвітній організації торгівлі. Голова МЗС зазначив, що переговори щодо вступу України до ВТО вийшли на фінальну стадію й уже в червні мають бути узгодженими дата й процедура вступу.
До Києва завітають стратегічні партнери
Цієї п'ятниці, а не 20 квітня, як планувалося, до України з дводенним візитом прибуває держсекретар США Мадлен Олбрайт. Американська сторона запевняє, що зміна графіка глави американського зовнішньополітичного відомства не має ніякого політичного підгрунтя. Просто, мовляв, Олбрайт вирішила спершу заїхати до Києва, аби дати поштовх українським економічним реформам, а потім продовжити візит до Казахстану, Киргизстану й Узбекистану, а не навпаки, як планувалося раніше. Можливо, пані Олбрайт вирішила переговорити з українськими урядовцями раніше новообраного президента РФ Володимира Путіна, який теж відправився в зарубіжне турне. 16-18 квітня Путін збирається відвідати Білорусь, Велику Британію та Україну. Повідомлення про маршрут екс-розвідника, як завжди, є суперечливими. Вчора Інтерфакс повідомив, що російський лідер відвідає Севастополь. Таке суперництво з боку Вашингтону та Москви — стратегічних партнерів Києва, мабуть, є приємним для українського керівництва.
За матеріалами агентства АП