Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

24 лютого, 2000 - 00:00

Словаччина — проти «залізної завіси» з Україною

Президент Словаччини Рудольф Шустер заявив, що плани прем’єр-міністра Міколаша Дзуринди запровадити візи для громадян України, Росії та Білорусі надто поквапливі. Словацький лідер підкреслив, що він цілком підтримує своїх колег з Угорщини та Польщі — Александра Квасьнєвського та Арпада Гьонца, які переконані, що між Україною та Заходом не можна в жодному разі зводити нову «залізну завісу». Словацький президент запевнив, що повністю підтримує добросусідські відносини з Україною і зусилля держави в співпраці з Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом, повiдомило чеське агенство ЧТК.

Швейцарія вважає: Піночет має бути підсудним у будь-якому разі

Генерал Августо Піночет має постати перед судом через скоєні злочини за будь-яких умов, навіть якщо він і хворий, — таким стало рішення швейцарських властей після вивчення діагнозу, котрий поставили британські лікарі. Згідно з ним Піночет фізично не в змозі відповідати перед законом. Франція та Бельгія, які разом з Іспанією та Швейцарією вимагають видачі колишнього диктатора, наполягають на повторному медичному тестуванні. Іспанські лікарі переконані, що Піночет «спроможний постати перед судом і здатний захищатися та розуміти звинувачення, висунуті проти нього». Швейцарія ж, посилаючись на Європейську конвенцію з екстрадиції, стверджує, що стан здоров’я звинуваченого не може бути підставою для відмови в його передачі властям іншої країни. Про справжній стан здоров’я Піночета тепер нічого невідомо, оскільки Велика Британія надала діагноз правоохоронним органам вищезгаданих країн на умовах конфіденційності.

Ташкент має намір запровадити візовий режим із країнами СНД

Казахстан має намір запровадити візовий режим з усіма країнами СНД за винятком Росії, заявив прем’єр-міністр Казахстану Касимжомарт Токаєв. Найближчим часом візовий режим буде запроваджено з Узбекистаном. Цей захід розглядається Астаною як відповідь на аналогічні дії Ташкента. Прем’єр також вважає, що перш, ніж «будувати якісь споруди» на казахстансько-узбецькому кордоні, спочатку потрібно провести її юридично, як це прийнято в міжнародній практиці. У Ташкенті вже відбувся перший раунд переговорів щодо делімітації кордону. Поки не було названо якихось термінів запровадження візового режиму ні з Узбекистаном, ні з країнами СНД.

За матеріалами агентств АП та Iнтерфакс

Газета: 
Рубрика: