Комуністи в Киргизстані — на коні
За попередніми даними, партія комуністів Киргизстану упевнено лідирує на парламентських виборах, які пройшли в неділю. Вона отримала 26,4% голосів. Друге місце поки посідає блок «Союз демократичних сил» із 16,3%, третє — «Демократична партія жінок» із 13,2% голосів. Про істотні порушення під час виборів поки що не повідомляється. Проте, при підготовці до виборів окремі випадки порушень мали місце. Щоправда, президент Киргизстану Акаєв, за повiдомленням газети «Вечерний Бишкек», приписує їм бюрократичний, особово-суб’єктивний характер і заперечує будь-який зв’язок із так званою «установкою зверху».
Реформатори в Ірані «взяли» парламент
В Ірані триває підрахунок голосів, поданих на виборах до парламенту, які відбулися в п’ятницю. Він став свідченням великого успіху коаліції, яка підтримує помірних реформаторів. Вони орієнтуються на президента Ірану Мохаммада Хатамі, котрий виступає за велику відкритість усередині країни й щодо зовнішнього світу. З 290 місць 137 займуть помірні реформатори, 44 — прихильники правлячих консервативних ісламських кіл і ще 10 — ті, хто відносить себе до числа незалежних. Державний департамент США вітав підсумки виборів в Ірані. Представник американського зовнішньополітичного відомства Джеймс Рубін заявив, що іранський народ показав прагнення «до політики відкритості і співробітництва зі світом».
«Майкрософт» — філія Пентагону?
Французька розвідка ДАС заявила, що американські спецслужби співпрацювали із комп’ютерним велетом «Майкрософт» і розробляли програмне забезпечення, яке дозволяє Вашингтону шпигувати за засобами зв’язку у всьому світі. Зокрема, ДАС стверджує, що агенти із Агентства національної безпеки (АНБ) «допомагали» встановити «Таємні програми» в програмне забезпечення «Майкрософт», яке використовується щонайменше у 90 відсотках комп’ютерів, що працюють в усьому світі. Мабуть, це й не дивно, адже Пентагон є найбільшим клієнтом компанії Білла Гейтса. АНБ захищає засоби зв’язку для американського уряду і перехоплюють електронні послання для міністерства оборони та інших американських розвідувальних служб.
У Коста-Ріці вистежили колишнього поліцая з України
Єврейськi правозахиснi групи вистежили колишнього українського поліцая, нинi мешканця Коста-Ріки Богдана Козія й звинуватили його у вбивстві єврейської сім’ї. Козій, аби врятуватися від переслідувань правозахисних організацій, ще п’ятнадцять років тому втік зі Сполучених Штатів до Коста-Ріки. Зараз коста-ріканський уряд обмірковує статус проживання підозрюваного в злочинах за часів Другої світової війни. Коста-Ріку єврейськi правозахиснi групи звинуватили в наданні Козію притулку. Міністр закордонних справ цієї країни Роберто Рохас повідомив, що Козія можуть передати третій країні для проведення справедливого суду. Однак, підкреслив керівник зовнішньополітичного відомства, перед цим він переконається, чи не буде порушено таким чином прав Козія, повiдомляє Бi-Бi-Сi.
Японія переглядає власну конституцію, написану США
Комітет із конституційних досліджень нижньої палати японського парламенту продовжує дискусію щодо перегляду конституції, зокрема 9-ї статті, яка проголошує, що Японія ніколи не матиме наземних, морських і повітряних збройних сил. До речі, Основний закон японцям допомогли написати американці під час окупації Країни Вранішнього Сонця. Правляча після Другої світової війни ліберально-демократична партія та її молодший партнер по коаліції ліберальна партія підтримали ідею ревізії конституції. Однак обидві партії поки що не запропонували конкретних змін до основного документу країни. Лідер ліберальної партії Такесі Нода вважає, що комісія повинна за три роки розробити поправки до конституції, які можуть набрати чинності лише через п’ять років. Однак, за його словами, конституційні поправки має бути схвалено на національному референдумі. За матеріалами агентства АП