Лукашенко очолив Союзну державу
Учора президент Білорусі Олександр Лукашенко очолив Вищу державну Раду Союзу Росії та Білорусі. Головою Ради міністрів Союзу РФ і Білорусі став перший віце-прем'єр уряду РФ Михайло Касьянов, а держсекретарем Союзу Павло Бородін, котрий раніше обіймав посаду управляючого справами президента Росії. Після обміну ратифікаційними грамотами виконувач обов'язкiв президента РФ Володимир Путін зазначив, що «Договір відкриває дорогу до створення Союзної держави, але для цього необхідно розробити правову базу, створити єдиний економічний, оборонний, гуманітарний простір». А президент Білорусі заявив, що Союзна держава являє собою «особливий тип міждержавного об'єднання, якого історія не знає».
Бути чи не бути Росії членом ПАРЄ?
Політичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи вирішив не призупиняти повноважень Росії у цій міжнародній організації, повідомляє Інтерфакс, посилаючись на обізнані джерела. Щоправда, згідно з повідомленнями інших інформагентств, ПАРЄ таки запровадила часткові санкції. Увага асамблеї зараз спрямована на двох чеченських емісарів, котрі прибули до Ради Європи з Польщі. Це Сейлам Бешаєв — перший заступник голови чеченського парламенту й Турпал Каїмов — голова бюджетного комітету. Бешаєв заявив, що мета їхнього приїзду до Страсбурга — «домогтися ухвалення проти Росії санкцій, передбачених міжнародним правом». Водночас голова КПРФ Геннадій Зюганов переконаний, що російським парламентаріям і особисто йому, вдасться переконати членів ПАРЄ в неприпустимості застосування санкцій проти Росії у зв'язку з подіями в Чечні.
Ірландія прогнозує можливі теракти у Британії
Начальник сил безпеки Ірландської Республіки Пет Бірн заявив цими днями, що досягнутий за останні місяці мир в Північній Ірландії може бути поруйнований дисидентами Ірландської Республіканської Армії (ІРА). Згідно з його повідомленням, ІРА, яка тридцять місяців тому прийняла умови британців про роззброєння, схоже, активно готується до терактів. На думку Бірна, поліції Великої Британії не допоможе навіть надмірна пильність, з якою ті стежать за діяльністю ІРА. Як доказ до своїх припущень, Бірн поінформував, що сили безпеки Ірландської Республіки затримали у вівторок двох осіб, яким висунуто обвинувачення у спробі порушити 30-місячне перемир'я на острові Туманного Альбіона.
За хакерів узявся японський уряд
Учора кабінет міністрів Японії провів спеціальне засідання, на якому обговорив проблеми комп'ютерної безпеки. До таких надзвичайних заходів урядовцям довелося вдатися після того як хакери «зламали» декілька офіційних сайтів, виставивши там свої послання. В одному з них китайською мовою комп'ютерні злочинці розкритикували уряд за те, що той відмовився визнати вину за різанину в Накіні 1937 року, коли японські війська вбили тисячі мирних китайців. До речі, цей інцидент стався після того, як урядовці вирішили підвищити стандарти комп'ютерної безпеки до рівня США і скласти план боротьби з хакерством до кінця року. Цілком очевидно, що тепер уряду доведеться докласти енергійніших і невідкладних зусиль, аби успішно покласти край цьому злу. Очікується, що Японія звернеться за допомогою до США.
Новий мирний план Палестини — провокація чи істина?
У вчорашньому номері ізраїльської газети «Гааретз» було надруковано матеріал, у якому повідомлялося про те, нібито палестинці розробили новий остаточний мирний план, згідно з яким частина Західного Берега річки Йордан залишиться під юрисдикцiєю Ізраїлю. Газета стверджує, що таке рішення оприлюднив палестинський лідер Ясір Арафат на минулотижневих переговорах у США. Самі палестинці категорично відмовилися від інформації ізраїльської преси. Днем раніше адміністрація Арафата звинуватила Ізраїль у невжитті конкретних дій по втіленню раніше підписаного мирного плану (хоча деякі джерела на засадах анонімності повідомляють із Вашингтона, що подібна заява мала місце). Втім, 13 лютого лишається поки що єдиною офіційною межею по виконанню умов мирного плану, ухваленого двома сторонами торік влітку.
Австрійські ультраправі замахнулися на посаду канцлера
Лідер ультраправої Партії свободи Йорген Гайдер розпочав переговори з Вольфгангом Шюсселем — керiвником Консервативної партії Австрії, яка зайняла третє місце на жовтневих парламентських виборах, поступившись ультраправим i партії соціал-демократів, очолюваної виконувачем обов'язків канцлера Віктором Кліма. Гайдер, 49-річний син колишнього дрібного нацистського чиновника, який має фотогенічну зовнішність й ораторські здібності, користується неабиякою популярністю в Австрії своїми обіцянками покласти край імміграції. У березні минулого року він став губернатором провінції Корінтія на півдні Австрії. Однак, за словами лідерів Народної партії, Гайдеру доведеться відмовитися від ксенофобії та популізму й не опиратися європейській інтеграції.