Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 січня, 2000 - 00:00

Ширак отримав імунітет як президент

Французький апеляційний суд ухвалив, що президенту країни Жаку Шираку не можна висувати звинувачення чи допитувати його з приводу скандалу про надання фальшивих робочих місць у паризькій мерії. Однак такий імунітет Ширак зберігатиме лише на час виконання ним функцій президента. Тобто під час його президентства слідчі не зможуть дізнатися про те, чи насправді за перебування Ширака на посаді мера столиці Франції від 1988 до 1993 року службовці мерії працювали на його партію «Об'єднання за республіку», отримуючи гроші за фіктивну роботу в мерії.

Бундесвер зобов'язали брати в армію жінок

Європейський суд ухвалив, що німецьке законодавство, яке забороняє жінкам обіймати військовi посади, де передбачається використання зброї, суперечить принципам рівності двох статей. Рішення суду є перемогою для 23-річної Тані Крайль, яка з 1996 року намагається вступити до лав Бундесверу. Ця молода жінка, інженер-електрик за фахом, мріє служити в танковій частині. Водночас постанова суду передбачає, що Німеччина має замінити конституцію. До речі, навіть під час Другої світової, коли нацисти посилали на фронт підлітків і людей похилого віку, для жінок робився виняток.

Американський політик критикує чеський закон про імміграцію

«Новий закон про імміграцію, нещодавно прийнятий у Чехії, є одним із найбільш жорстких законів, які я колись бачив за всю свою 30-річну політичну кар'єру», — так заявив «Дню» президент корпорації «Радіо Вільна Європа — Радіо Свобода» Томас Дайн. На його думку, ухвалення цього закону свідчить про те, наскільки чехи бояться втручання іноземців, у першу чергу — українців. Але водночас це, сказав Дайн, — й «кінець розвитку певного сектору економіки». Він упевнений, що диференціація іноземців «на гарних і поганих» є дуже дивною, і в ЄС, куди так прагне Чехія, можуть так само віднестися й до чехів. В американця Дайна є й власні побоювання — адже на «Радіо Свобода», штаб-квартиру якого розташовано в Празі, працюють люди з багатьох країн. «У нас на радіо може виникнути розмежування: приміром. американці — добрі, українці — гірші, не кажучи вже про азіатів», — уважає Дайн.

За матеріалами агентства АП

Газета: 
Рубрика: