Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

29 березня, 2011 - 00:00

Янукович: «Нас цікавить досвід реформ Сінгапуру»

Президент України Віктор Янукович на зустрічі з президентом Республіки Сінгапур Селлапан Раманатаном обговорювали досвід Сінгапуру у проведенні реформ. Головними темами бесіди стали досвід реформ Сінгапуру та взаємні інвестиції. Під час розмови Янукович зазначив, що Україну «дуже цікавить досвід реформ, які проводить Сінгапур, і той успішний шлях, який ним вже пройдено». Він також підкреслив, що Україна повернулася до прагматичної політики і прагне встановити нормальні взаємовигідні відносини з усіма країнами. «Наші очі дивляться на регіон, який швидко розвивається. Перш за все, на Схід. Ми приїхали до Сінгапуру як до партнерів, яким готові запропонувати відкриті торговельно-економічні відносини», — сказав Президент, додавши, що Україна також зацікавлена у залученні сінгапурських інвестицій. Зі свого боку президент Сінгапуру Селлапан Раманатан висловив сподівання, що візит Януковича «покладе початок новому періоду розвитку відносин України і Сінгапуру». Президент Янукович також зустрівся із сінгапурським прем’єром Лі Сьєн Луном. Під час розмови український Президент запропонував йому створити Українсько-сінгапурську ділову раду як формат державно-приватної співпраці і майданчик для постійних контактів між бізнесменами та інвесторами обох країн.

Лівійські повстанці взяли рідне місто Каддафі

Лівійські повстанці взяли місто Сирт і прямують до Тріполі. У Сирті — рідному місті полковника Каддафі — було сконцентровано значну частину сил, вірних правлячому режиму. Проте серйозної відсічі урядові війська не дали (раніше повідомлялося, що вони залишають місто). У неділю повстанці повернули контроль над містом Бен-Джавадом і нафтовим терміналом Рас Лануфом. Вони також захопили Ель-Укайлу і Марса-ель-Брегу, одну з двох головних морських гаваней країни з експорту вуглеводнів з її нафтопереробним заводом. У руках опозиції вже практично все узбережжя затоки Сирт — «нафтовий півмісяць» Лівії. В суботу повстанці звільнили Адждабію. Раніше повідомлялося про авіаудари по Сирту сил міжнародної коаліції, що забезпечує безполітну зону над Лівією, — відповідно до рішення Ради Безпеки ООН. Відучора командування операціями міжнародних сил у Лівії взяв на себе союз НАТО.

Партія Меркель втратила контроль над землею Баден-Вюртемберг

Згідно з попередніми результатами, партія Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз (ХДС) зазнала поразки на виборах у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Християнські демократи набрали там 39%, а їхні союзники — вільні демократи — лише 5,3%, тоді як їхні суперники — Партія зелених і соціал-демократи — отримали 24,2% і 23,1% відповідно. Таким чином, «зелені» продемонстрували свій кращий результат на земельних виборах у Німеччині. Представник партії Франц Унтерштеллер сказав із цього приводу: «Наша мрія здійснилась! Ще кілька днів тому ми й подумати не могли про такі результати». Як вважають експерти, голосування в цій ключовій землі з населенням в 11 млн. осіб, де ХДС перебувала при владі 59 років, можна вважати вотумом недовіри канцлеру Ангелі Меркель. Як зазначив нинішній губернатор землі Баден-Вюртемберг, представник ХДС Стефан Маппус, який виступає за розвиток ядерної енергії, «на виборців подіяли події в Японії; ці жахливі картини, як і раніше, стоять у багатьох перед очима».

Берлусконі судять за корупцію

Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі постав учора перед судом через обвинувачення в корупції. Розпочатий суд — один із чотирьох поточних або підготовлюваних процесів проти Берлусконі. Італійський прем’єр заявив, що намагатиметься з’явитися на якомога більшу кількість судових засідань із тим, аби довести свою невинність. Нинішній судовий процес пов’язаний з однією з медіа-компаній, яка належить Берлусконі. Сильвіо Берлусконі, його син і кілька бізнес-партнерів обвинувачено в тому, що вони навмисно завищували плату за телевізійні права, а потім переводили «зайві» гроші на політичні та інші потреби. За своє життя 74-річний прем’єр був обвинуваченим приблизно на 50 процесах, але вже протягом багатьох років він сам не з’являвся на судові засідання. Найближчим часом на главу італійського кабінету міністрів чекають ще два суди за обвинуваченнями в корупції. У квітні в Мілані має також розпочатися процес за обвинуваченням у тому, що Сильвіо Берлусконі платив за сексуальні послуги неповнолітній повії. У разі винесення вироку обвинувачення тільки у цій справі прем’єру загрожує ув’язнення терміном на 15 років.

Газета: 
Рубрика: