Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

10 серпня, 1999 - 00:00

Французькі миротворці підтримують спокій... за допомогою колючого дроту

Учора третій день поспіль у косовському місті Мітровіці тривали сутички між французькими миротворцями й албанцями, які намагалися перетнути міст і потрапити в район, де проживає найбільша сербська громада в Косово. Французькому підрозділу чисельністю 40 вояків довелося встановити колючу загорожу і забарикадувати прохід через міст і тим самим не дати можливості 500 албанським юнакам потрапити на інший бік річки. Командувач французьких миротворців підполковник Філіпп Тангі зазначив, що колючий дріт — то єдиний спосіб, аби втримувати ситуацію під контролем. Він звинуватив албанців у спровокуванні напруження в цьому місті.

Без міжнародних аудиторів грузинський бюджет не прорахувати

Сьогодні в Аджарії почне роботу міжнародна комісія аудиторів, яка перевірятиме суми, внесені автономною республікою до держбюджету Грузії. Прес-секретар керівника Аджарії Георгій Таргамадзе повідомив, що до таких заходів доводиться вдаватися через звинувачення з боку центральної влади у неплатежах до держбюджету, тоді як автономна республіка за перші шість місяців 1999 року перерахувала до центрального бюджету Грузії 24 млн. ларі, що становить близько $12 млн. і вдвічі перевищує планові показники.

Російська мафія закріплюється у Швейцарії

Попри суворі закони, спрямовані проти відмивання грошей в швейцарських фінансових інститутах, російські кримінальні структури встановили контакти з майже 300 компаніями Швейцарії. Про це заявила в інтерв'ю недільній газеті «Зоннтагблік» федеральний прокурор Швейцарії Карла дель Понте, яка, до речі, є претендентом на посаду Генерального прокурора Міжнародного трибулану в Гаазі. За словами дель Понте, у Швейцарії можуть розгорнутися сцени масової жорстокості, оскільки вплив російської мафії на економіку цієї альпійської країни дедалі зростає. І вслід за прибутками, що надходять до Швейцарії в результаті кримінальної діяльності, сюди «прибувають і їхні власники», застерігає своїх земляків федеральний прокурор.

Курдські повстанці складають зброю?

Курдська робітнича партія (КРП), яка впродовж 15 років вела збройну боротьбу на північному сході Туреччини за автономію курдів, заявила учора, що надалі вестиме лише політичну боротьбу і не вдаватиметься до зброї. Повстанці також стверджують, що зберігатимуть перемир'я проти Іракської курдської робітничої партії, яка виступала на боці турецьких військ у декількох операціях проти КРП. Однак повстанці заявили, що зберігатимуть за собою право використовувати зброю в цілях самооборони. Невдовзі прихильники цієї партії проведуть з'їзд, аби розробити нову політичну платформу.

Аборигени судяться з Австралією

Аборигени Лорна Кубілло і Пітер Ганнер розпочнуть сьогодні у австралійському Федеральному суді процес проти австралійського уряду країни, вимагаючи відшкодування за те, що їх у дитинстві було відібрано в батьків. Подібна доля тоді спіткала 30 тисяч дітей, ціле так зване «украдене покоління». Кубілло і Ганнер було забрано з батьківських домівок, коли їм виповнилося по вісім років, відповідно у 1945 і 1956 роках. Вони стверджують, що зазнали психологічних травм і були позбавлені втіх сімейного життя. За словами їхнього адвоката Майкла Шафера, позивачі не називають суми відшкодування, однак, на їхню думку, уряд має організувати спеціальний трибунал — аби розглядати подібні позови у разі завершення цієї справи на користь позивачів. А австралійці, стежачи за ходом процесу, стануть свідками деяких жахливих сторінок історії країни — коли уряд забирав дітей змішаного расового походження без згоди їхніх родин.

Газета: 
Рубрика: