Сухарто судиться із «Тайм»
Колишній президент Індонезії Сухарто подав до суду позов проти американського журналу «Тайм», вимагаючи багатомільярдної компенсації за публікацію наклепницького матеріалу. В статті говориться, що, буцімто, за 32 роки авторитарного правління його родиною було переведено $9 млрд. зі Швейцарії до Австрії, а також нагромаджено майна на загальну вартість $15 млрд. В інтерв'ю джакартським журналістам 78-річний Сухарто назвав повідомлення «Тайм» «безпідставним, наклепницьким, а також образливим не лише стосовно нього, але й до індонезійського народу». Він заявив, що якщо виграє справу, то віддасть гроші індонезійському народові, зокрема бідним. До речі, за повідомленням агенції новин Антара, сума відшкодування становить $27,7 млрд. Авдокат азійського видання «Тайм» Тодунг Лубіс назвав цю суму фантастичною. Однак, він вважає, що цей суд буде чудовою можливістю з'ясувати правду про реальні статки Сухарто й корупцію за його правління.
Франція заснувала фонд допомоги Балканам
Французькі урядовці оголосили про заснування фонду розвитку для регіонів Балкан, що постраждали після натовської кампанії в Югославії. Фундатори сподіваються зібрати коштів на суму $38.9 млн., які у формі грантів упродовж двох з половиною років будуть надавати здебільшого школам, клінікам і на будівництво доріг. За задумом організаторів, кошти надходитимуть від французьких міст і державних агенцій. Урядовці зазначили, що в першу чергу кошти буде спрямовано на проекти в Албанії, Македонії та Косово. А після того, як від влади буде усунено Слободана Мілошевича, то кошти з цього фонду зможуть отримати й Чорногорія та Сербія.
Палестинський історик назвав Арафата зрадником
Відомий палестинський письменник-історик Едвард Саїд вважає лідера ОВП Ясіра Арафата «тираном і зрадником свого народу». В інтерв'ю французькій газеті «Л'Орьєн ле Чжур» Саїд заявив, що Арафат після війни в Перській затоці, побачивши у мирному процесі єдиний спосіб врятувати власну шкіру, став ізраїльським «маршалом Петеном». На думку історика, Арафату дуже далеко до Мандели, який попри 27-річне ув'язнення не відмовився від своїх переконань, тим часом як провідник палестинців збрехав своєму народові, ведучи переговори про мир і водночас прирікаючи палестинців на жахливі умови.
Румунські водії страйкують
Сотні водіїв автобусів і тролейбусів несподівано припинили вчора роботу в Бухаресті. Паралізувавши рух громадського транспорту, вони протестували проти падіння життєвого рівня. Основними вимогами страйкуючих до властей трьохмільйонного міста були подвоїти зарплатню і покращити умови роботи. Водії запевняли, що продовжуватимуть страйк, поки не буде задоволено їхніх вимог.
У Голландії «Майн Кампф» не проходить
Амстердамська поліція конфіскувала у неділю два примірники праці Адольфа Гітлера «Майн Кампф» після того, як один із місцевих політиків натрапив на них на книжковому ринку у передмісті. Книги, одна з яких була голландською мовою, інша — англійською, продавались за ціною відповідно 105 і 58 доларів. Сама праця фюрера заборонена в Нідерландах після лихоліть нацистської окупації в другій Світовій війні. Звідки у книгопродавця подібна література, має встановити поліція. В Росії, до речі, «Майн Кампф» можна купити вільно.
Глухий кут кашмірського конфлікту
«Боротьба в Кашмірі триватиме, доки останній ісламський бойовик не відійде на пакистанську сторону», — заявив учора міністр внутрішніх справ Індії Лал Крішна Адвані на зборах індуїстських правофлангових активістів у Нью Делі. Індійська влада вірить, що рішення пакистанського прем'єр-міністра Наваза Шарифа по виводу бойовиків за лінію «контролю» буде втілено, однак чекатиме на реальні дії. Найімовірніше, що вирішення проблеми зависне у повітрі, позаяк опозиціонери в Пакистані, від наказів яких залежить завершення конфлікту, відмовились виконувати рішення офіційної влади. Недільну зустріч із Біллом Клінтоном вони сприйняли як «повну капітуляцію» перед Заходом.