Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

3 червня, 1999 - 00:00

Хорватія переслідує воєнних злочинців

У Загребі завершився безпрецедентний процес над звинуваченими в злочинах проти сербської меншини під час війни за незалежність 8 років тому. Колишнього поліцейського Міро Байрамовича було засуджено до 20 місяців ув'язнення за вламування до будинків та здирництво. Його звільнили через те, що він вже відсидів цей час. Колишнього солдата Бранко Сарича-Коша було ув'язнено на рік за незаконне затримання сербського селянина. Цьому «героєві» залишилося відсидіти вісім місяців. Чотирьох звинувачених було виправдано. Через брак свідчень суд не розглядав більш серйозних звинувачень, висунутих проти шести підозрюваних у скоєнні вбивства, спробі вбивства та викраденні.

У Тбілісі заарештовано серійного гвалтівника

Першого в історії Грузії серійного маніяка-гвалтівника заарештовано тбіліською поліцією. Елгуджі Чанчладзе — 37 років. Він тимчасово не працює, у нього друга дружина і... семеро дітей, троє з яких дівчата. На його рахунку 16 згвалтувань, скоєних у жовтні минулого року. Жодну зі своїх жертв він не поранив і не вбив. Під час затримання гвалтівник не чинив опору, більш того, зараз він уже заявив, що відмовляється від послуг адвоката, оскільки повністю визнає свою провину і готовий нести покарання. За грузинськими законами отримає він не менше 10 років, передає з Тбілісі кореспондент «Дня» Тіна ЦХОВРЕБАШВІЛІ .

Підслуховування як засіб подолання японської мафії

Нижня палата японського парламенту ухвалила закон, який дозволятиме правоохоронцям встановлювати підслуховуючі пристрої при розслідуванні злочинів, пов'язаних із торгівлею наркотиками, зброєю, розбірками між бандами і великомасштабним нелегальним переправленням іноземців до Японії. Уряд представив цей закон як частину заходів, спрямованих на приборкання організованої злочинності. Однак фахівці-юристи вважають, що цей закон дозволить слідчим підслуховувати розмови будь-кого, хто на думку правоохоронців може в майбутньому скоїти злочини. Проти цього закону також виступили профспілки, мас-медіа, побоюючись, що цей акт загрожуватиме свободі слова. Самі ж правоохоронці вітали ухвалення закону про підслуховування і присягнули не зловживати своїми новими повноваженнями.

За матеріалами агентства АП

Газета: 
Рубрика: