Помічниця судді, який посадив Ходорковського: Данилкіна змусили зачитати чужий вирок
Вирок у другій справі ЮКОСа, згідно з яким колишній голова компанії Михайло Ходорковський і колишній керівник МФО МЕНАТЕП Платон Лебедєв дістали по 14 років ув’язнення, було написано в Мосміськсуді та насильно нав’язано голові Хамовницького суду Вікторові Данилкіну. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Газета.ru» заявила помічниця судді та прес-аташе Хамовницького суду Наталія Васильєва. Раніше про свою підозру, що вирок написано не Данилкіним, говорили адвокати Михайла Ходорковського. Васильєва заявила, що розуміє — такого роду одкровення, скоріше за все, коштуватимуть їй посади, проте вона все ж таки зважилася на інтерв’ю. Як стало відомо вчора з джерел у Мосміськсуді, перед тим, як дати інтерв’ю, Васильєва написала заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Тим часом Віктор Данилкін вже назвав наклепом заяву прес-секретаря суду про тиск на нього у справі ЮКОСу. Суддя не виключив, що може подати позов до суду в зв’язку з інтерв’ю Васильєвої. «Переконаний, що заява Наталі Васильєвої є нічим іншим, як наклепом, і спростувати її можна у встановленому законом порядку», — сказав Данилкін ІТАР-ТАКС. Відомий адвокат Генрі Рєзник назвав те, що сталося «бомбою» і заявив, що інтерв’ю Васильєвої про те, як ухвалювався вирок Ходорковському, має стати приводом для службової перевірки в суді.
Iран відзначив 32-гу річницю Iсламської революції
На площі в центрі Тегерана зібралися десятки тисяч людей, які відзначили 32-гу річницю Ісламської революції 1979 року. Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що протести в арабських країнах продемонстрували народження нового образу Близького Сходу, вільного від впливу Сполучених Штатів та Ізраїлю. Слова глави держави підтримали й представники народу, які вимахували прапорами й скандували: «Смерть Америці!» та «Мубараку, вітаємо з повстанням!», повідомляє «Голос Америки». Ахмадінежад також заявив, що єгиптяни мають право на свободу й вибір того уряду, який їм необхідний. Зазначимо, що Іран із самого початку підтримував опозицію Каїра, закликаючи їх створити Ісламську державу. 1979 року в Ірані до влади прийшли духовні особи, які дотримувалися жорсткої політичної лінії та скинули шаха, котрого підтримували Сполучені Штати.
Назарбаєв склав іспит із казахської мови
Кандидат у президенти Казахстану, чинний глава держави Нурсултан Назарбаєв у п’ятницю склав іспит із казахської мови. Про це повідомив голова лінгвістичної комісії Мирзатай Жолдасбеков. «Згідно з Конституцією та конституційним законом (про вибори), є вимоги до кандидата в президенти, в тому числі — знання державної мови. Я вважаю, що я в Центральній виборчій комісії здав цей іспит. Вони прийняли мене, тож я цей іспит ще раз пройшов», — сказав Назарбаєв на брифінгу в ЦВК після іспиту. «У Казахстані казахська мова є державною. Людина будь-якої національності може висунутися кандидатом у президенти, але він має досконало знати державну мову», — додав президент. Раніше в п’ятницю на 13-му з’їзді правлячої партії «Нур Отан» Назарбаєв був висунутий кандидатом у президенти. Дострокові вибори президента Казахстану призначені на 3 квітня 2011 р. Відповідний указ підписав президент Нурсултан Назарбаєв, передає BBC. Раніше парламент Казахстану одноголосно прийняв поправку до Конституції, що дає главі держави право призначати позачергові президентські вибори. Глава Казахстану Назарбаєв, термін президентських повноважень якого закінчується в 2012 р., запропонував наприкінці січня замість референдуму про продовження повноважень президента провести дострокові президентські вибори.
Iталійки провели демонстрації проти Берлусконі
Мешканки Італії, обурені серією секс-скандалів за участю прем’єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі, провели масові акції протесту з вимогою відставки глави уряду країни. Демонстрації відбулися у 60 містах по всій країні, деякі учасниці акцій несли плакати з написом «Італія не бордель», що відображає обурення італійок з приводу гучних секс-скандалів за участю Берлусконі. На думку організаторів протестів, італійський прем’єр своїми діями принижує жіночу частину населення країни й заохочує ставлення до жінок як до речей. Сам прем’єр відкидає всі звинувачення на свою адресу й заявляє, що скандали сфабриковано його політичними противниками. Італійські прокурори представили до суду два комплекти документів, які начебто підтверджують, що помічники Берлусконі передавали гроші «значній кількості» молодих жінок, серед них Каримі Ель-Махрук. Останнім часом все більше громадян Італії висловлюють обурення тим, що особисте життя Берлусконі створює хибне враження про італійок і робить посміховисько з країни. Проте, згідно з опитуваннями, рейтинг 74-річного політика як і раніше досить високий — близько 35%. Берлусконі продовжують підтримувати союзники з партії «Ліга Півночі», що входить до складу правлячої коаліції. У січні Конституційний суд Італії схвалив поправки до закону про недоторканість прем’єр-міністра й інших членів уряду. Згідно з постановою, тепер судді зможуть самостійно вирішувати, чи можна починати кримінальне переслідування чинних міністрів.